Rusijos laikraštis savo straipsnyje pažymi, kad lapkričio 28-29 dienomis Vilniuje vyksiančio Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitikimo akcentas – Rytų partnerystės programa, kurios tikslas yra kelią į Europą pasiūlyti kai kurioms buvusios Sovietų Sąjungos šalims – Ukrainai, Gruzijai, Moldovai, taip pat Azerbaidžanui, Armėnijai ir Baltarusijai.
„Šio forumo šeimininkė – Lietuvos prezidentė D.Grybauskaitė pastaruoju metu daro viską, kad tik apsivalytų nuo sovietinės praeities. Būtent ji pasirašė įstatymą „Dėl sovietinės okupacijos neigimo“. Pernai D.Grybauskaitė atnaujino tarptautinės komisijos veiklą nacistinų ir sovietinių okupacinių režimų nusikaltimų padariniams įvertinti. (...) Šios komisijos tikslas – suskaičiuoti sovietinės okupacijos padarytus nuostolius, kurių atlyginimo lietuviai ketina pareikalauti iš Rusijos, kaip SSRS teisių perėmėjos“, – rašo „Izvestija“.
Straipsnio autoriai pateikia disertacijos ištraukas, kuriose teigiama, jog „sovietinė valdžia nugalėjo buržuazinėje valstybėje su aiškiai išreikšta nacionaline politika ir tradiciškai neigiamu požiūriu į SSRS“.
Pasak straipsnio autorių, Lietuvos prezidentė pastaruoju metu sulaukia atsako iš Rusijos, kuri siekia Rytų partnerystės šalis įtraukti į Rusijos vadovaujamą Muitų sąjungą.
„Kliūtys pasienyje žmonėms keliauti, nemotyvuoti trukdymai gabenti krovinius, „pieno karas“ – tik keli šios minutės pavyzdžiai“, – D.Grybauskaitės kalbą Jungtinėse Tautose cituoja „Izvestija“.
„Tačiau aršios antisovietininkės įvaizdis iškart nublanksta vos tik prisiminus ponios Grybauskaitės gyvenimo kelią. Lietuvos prezidentūros tinklalapyje paskelbtoje Grybauskaitės biografijoje rašoma: „1988 m. Maskvos visuomenės mokslų akademijoje apgynė mokslinį darbą. Jai suteiktas socialinių mokslų daktaro laipsnis.“ Disertacijos tema buvo Lietuvos kaimo ekonominė sociologija. Jos autorė niekaip negalėjo išvengti po 1944-1945 metų vykusių reformų politinių vertinimų“, – rašo „Izvestija“.
Straipsnio autoriai pateikia D.Grybauskaitės disertacijos ištraukas, kuriose dabartinė Lietuvos prezidentė tvirtina, kad „Lietuvos 1940 metais pasirinktas socializmo statybos kelias su didelio socialistinio kaimyno pagalba turėjo savų privalumų“: „Sovietinė valdžia nugalėjo buržuazinėje valstybėje su aiškiai išreikšta nacionaline politika ir tradiciškai neigiamu požiūriu į SSRS.“