„Sergančio įstaigos personalo jau kurį laiką daugėja, todėl suderinome su Vilniaus universiteto Gamtos mokslų centro laboratorija didelio kiekio ėminių ištyrimą, kad atlikus visuotinį darbuotojų patikrinimą per itin trumpą laiko tarpą galėtume nustatyti besimptome COVID-19 forma sergančius darbuotojus, juos laiku izoliuoti ir kaip įmanoma efektyviau užkirsti kelią tolesniam viruso plitimui įstaigoje“, – teigia Ligoninės direktorė dr. Jelena Kutkauskienė.
Visuotinio darbuotojų tyrimo dėl COVID-19 metu ligoninėje apsilankys Vilniaus universiteto Gamtos mokslų centro mokslininkai, kurie nuo įvairių ligoninės paviršių (stalų, prietaisų ir pan.) ims mėginius ir atliks mokslinius tyrimus, susijusius su koronaviruso gebėjimu išlikti gyvybingu ant įvairių paviršių.
Nuo praėjusios savaitės dėl blogėjančios epidemiologinės situacijos šalyje ir augančio poreikio dedikuoti įstaigos infrastruktūrą COVID-19 pacientų priežiūrai – šiuo metu ligoninėje atidarytas jau trečias COVID-19 skyrius – buvo laikinai apribotas planinių operacijų atlikimas.
„Šioje situacijoje nerimą kelia ir skubios pagalbos teikimas. Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė pagal savo specializaciją yra skubios pagalbos ligoninė, todėl gyvybiškai svarbios paslaugos pacientams buvo ir yra teikiamos, tačiau dėl pastaraisiais mėnesiais vykusio pacientų srautų perskirstymo tarp įstaigų, mūsų Skubios pagalbos skyriaus veiklos apimtys išaugo beveik 50 proc. Tai yra rimtas iššūkis personalui, kurį, kaip ir daugelyje gydymo įstaigų, retina koronavirusas.
Baiminamės, kad po visuotinio darbuotojų ištyrimo šio skyriaus pajėgumai dar sumažės. Tačiau noriu nuraminti, kad bendradarbiaujame su kitomis sveikatos priežiūros įstaigomis ir ieškome išeičių, kad gyventojai gautų visą reikalingą pagalbą“, – sako J.Kutkauskienė.
Kokios ligoninės kokią būtinąją pagalbą teikia?
Nuo praėjusio savaitgalio didžiosios Vilniaus ligoninės susiderino veiksmus dėl būtinosios pagalbos srautų diversifikavimo, įvertinus visų regiono asmens sveikatos priežiūros įstaigų realias galimybes bei skubios pagalbos besikreipiančių pacientų srautus.
VUL Santaros klinikose teikiama būtinoji ir neatidėliotina oftalmologinio profilio, otorinolaringologinio (LOR) profilio, urologinio profilio, ginekologinio profilio pagalba, neurochirurginio profilio, terapinio profilio, kardiologinio ir kardiochirurginio profilio pagalba.
Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje teikiama būtinoji ir neatidėliotina pagalba, apimanti sunkių traumų (politraumos) klasterio paslaugas, ortopedinę traumatologinę pagalbą, terminių traumų, ūminių apsinuodijimų atvejus, taip pat krūtinės chirurgijos ir kraujagyslių chirurgijos paslaugas.
Abiejose įstaigose, tai yra, tiek VUL Santaros klinikose, tiek Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje, teikiama būtinoji ir neatidėliotina neurologinio profilio pagalba, insulto klasterio paslaugos, pilvo chirurgijos paslaugos.“