Vyriausybė tokiam sprendimui pritarė trečiadienio posėdyje. Po jo spaudos konferencijoje premjerė Ingrida Šimonytė žadėjo, kad daugiau ribojimų kol kas nebus. Tačiau jeigu situaciją negerės, gali tekti kurį laiką „nurimti“.
S.Čaplinskas feisbuke rašo, kad „delta pandemijos kontekste pagaliau Lietuvoje grįžtama prie tinkamo nemedicininių apsaugos nuo pandeminio viruso reglamentavimo“:
„Nuo penktadienio, spalio 1-osios, veido kaukių (respiratorių ar kitų priemonių) dėvėjimas uždarose erdvėse bus privalomas, nepriklausomai nuo to, ar veikla vykdoma su galimybių pasu (GP) ar be jo.
Iki tol komunikacija nedėvėti kaukių turintiems GP, manau, buvo suteikianti nepagrįstų lūkesčių visuomenei. Ypač uždarose erdvėse, nes užsikrėsti ir platinti virusą gali ir paskiepyti asmenys bei turintys imunitetą, t.y. turintys GP.
Įvedus privalomą kaukių dėvėjimą visur uždarose patalpose, galimybių paso reikalavimas, ypač didžiuosiuose prekybos centruose, NEBETENKA PRASMĖS.“
Jis ragina galimybių paso atsisakyti, nes esą galimybių paso neturinčios visuomenės dalies nukreipimas į mažus prekybos centrus yra klaida, kuri gali prisidėti prie tolesnio viruso platinimo.
„Mažesnėse erdvėse yra didesnė tikimybė didesnei viruso koncentracijai susikaupti ir jiems plisti dar didesniais mastais. Iki šiol joks ekspertas ar valdininkas nepateikė viešai argumentų ar kriterijų, kodėl tik GP turinti visuomenės dalis nukreipiama būtent į didelius prekybos centrus ir dar jiems leista nedėvėti veido kaukės.
Manau, kad tų argumentų nėra ir nebuvo, o ši nuostata dėl didelių prekybos centrų greičiausiai paimta iš „palubinsko“. Be jokios logikos“, – dėsto S.Čaplinskas.
Anot jo, tarytum „norėta padaryti blogiau sudarant palankesnes sąlygas dalintis virusais žmonėms grūdantis mažesnėse maisto parduotuvėse“.
Profesorius sako, kad jeigu būtų atvirkščiai ir žmonės be galimybių pasų būtų nukreipiami į didelius prekybos centrus su tinkama ventiliacija, tuomet esą logikos būtų. Tačiau dabar esą taip nėra.