Ketvirtadienį Vyriausybės valandoje Seime S.Kairys sulaukė parlamentarės Beatos Petkevič klausimo dėl A.Valotkos likimo poste.
Ji aiškino, kad po ankstesnių pasisakymų apie Vilniaus krašte įrengtas dvi neoficialias dvikalbes vietovardžių lenteles jis šį kraštą palygino su rusų okupuotu Donbasu ir teigė, jog „tai yra okupacinė zona, kur vyko nuožmi polonizacija lietuvių“, Valstybinės kalbos viršininkas sulaukė tik pastabos.
Pastarosiomis dienomis, kaip pažymėjo Seimo narė, mūsų vyriausiasis kalbininkas „sužibėjo“ kalbomis apie „čiurkas“.
A.Valotka vėliau LRT portalui tvirtino padaręs kalbos klaidą.
„Sakiau tiurkų, ištariau čiurkų“, – sakė jis.
„Tai tikrai žemina ne tik valstybės tarnybą, bet ir visą Lietuvą. Ar šį kartą A.Valotka bus tinkamai nubaustas? Ar mes vėl lauksime jo lapsus linguae atvejų?“, – klausė B.Petkevič.
Nebenori teisintis dėl A.Valotkos
S.Kairys atsakė, kad A.Valotkos pasisakymas nuskambėjo jam nebūnant Lietuvoje, bet įvykius ministras sakė sekęs.
„Bet jam buvo vakar pasiūlyta pasigalvoti, ką jis galėtų veikti kitaip, kokias galėtų užimti, nežinau, ką jis pats nori – kur ten nori eiti, ką daryti. Nes, akivaizdu, kad mes darbo, kalbant apie Valstybinę lietuvių kalbos inspekciją, neatliekame.
Ir, patikėkite, aš jau nebenoriu visiems aiškintis ir teisintis, ką pasakė ar parašė A.Valotka, nes tai užima tikrai per daug brangaus laiko. Bet atsakomoji reakcija yra tokia, kad jis jokių problemų nemato, yra įsitikinęs savo šventu teisumu, dirbs, kiek jam ten Dievas duos ir teisinės aplinkybės leis“, – nurodė kultūros ministras.
Kartu S.Kairys aiškino, kad turbūt bus įkurtas atskiras padalinys, kuris vertins kiekvieną A.Valotkos pasisakymą, vėl skirs pastabas bei „taip ir važiuosime“, kol formaliai klausimas pribręs iki tam tikrų teisinių aplinkybių.
„Nes jis nėra politinio pasitikėjimo pareigūnas. Jis yra valstybės tarnautojas, valstybės pareigūnas ir ta teisė šiuo atveju jam galioja. O mes sėkmingai toliau kažkur nardysime po biurokratinius procesus dėka tokio jo supratimo“, – nurodė kultūros ministras.