Svarbiausi S.Skvernelio partijos siūlymai
- Naikinti PVM maistui, plėsti kompensacijas už šildymą
- Žmogaus teises dėl pandemijos riboti tik įstatymu
- Premjerė raginama perkrauti Vyriausybę
- Geriau koordinuoti užsienio politiką
- Prezidentas kviečiamas moderuoti diskusiją tarp valdžios ir opozicijos
„Siūlome nedelsiant nukreipti didelį Lietuvos biudžeto perteklių ne tik valstybės skolos grąžinimo ir tvarkymo išlaidoms, bet priimti laikiną sumažinto PVM įstatymą būtiniausiems maisto produktams, išskyrus alkoholį“, – rašoma paskelbtame projekte. Jis išplatintas partijos nariams. Pareiškimą numatoma paskelbti šeštadienį steigiamajame suvažiavimą.
Buriama politinė jėga ketina paraginti ženkliai išplėsti kompensacijų už šildymą gavėjų skaičių tam, kad laikiną paramą gautų ir vidutines pajamas gaunančios šeimos.
Partija taip pat numato paraginti premjerę Ingridą Šimonytę perkrauti Vyriausybę. Ji perspėja, kad santykių aiškinimasis tarp prezidento ir valdančiųjų kelia grėsmę nacionalinio saugumo interesams.
Tiesiogiai neminėdama Kinijos, užsienio politikoje nauja politinė jėga ragina prieš imantis veiksmų išsamiai apsvarstyti jų tiesioginį poveikį Lietuvos žmonėms ir ekonomikai.
Anot pareiškimo projekto, balsavimai Seime rodo, kad Seime faktiškai nebeliko tvirtos daugumos, todėl „valdantieji privalo priimti prezidento ir opozicijos siūlymus dėl svarbiausių reformų įgyvendinimo“.
„Kviečiame prezidentą imtis nuolatinio forumo tarp valdžios ir opozicijos moderavimo“, – teigiama dokumento projekte.
Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ steigiamasis suvažiavimas vyks sausio 29 dieną.
Tarp partijos steigėjų yra su S.Skverneliu iš „valstiečių“ pasitraukusi grupė parlamentarų, ekspremjeras Algirdas Butkevičius.
Apklausos rodo, kad nauja partija gali pakliūti tarp trijų ar keturių populiariausių politinių jėgų.
Partija teigia, kad „politikoje beveik neliko solidaus valstybiškumo, liko vien arogancijos pilni asmenybių karai“.
„Iš to kol kas laimi tik priešiškos ir radikalios jėgos. Neatsakingas ir chaotiškas valdymas kelia rizikas Lietuvos politiniam stabilumui ir gyventojų gerovei. Visa tai vyksta ypatingai pavojingomis geopolitinėmis sąlygomis, kuomet Rusijos Federacijos veiksmai kelia tiesioginę grėsmę ne tik Ukrainai, tačiau ir Lietuvos valstybės saugumui bei teritoriniam vientisumui“, – rašoma projekte.