„Ką mes ne kartą kalbėjome, kad kai kurių valstybių kaip Ukraina gyventojai, pasinaudodami įvairiomis galimybėmis, atvyksta darbuotis į Lietuvą. Tai irgi nėra labai blogai, nes užtikrinamas trūkstamas darbo jėgos poreikio patenkinimas, kuriamas čia produktas ir mokami mokesčiai. Aišku, pagrindinis tikslas ir noras, kad neišvažiuotų ir sugrįžtų kuo daugiau. Tarp tų įvažiavusių į šalį beveik 70 proc. yra lietuviai, tačiau norėtųsi, kad mes galėtume čia savo piliečių pastangomis aprūpinti ir patenkinti darbo rinkoje esančius poreikius“, – interviu Žinių radijui ketvirtadienį teigė S.Skvernelis.
Jo teigimu, Lietuvos visuomenės į kitų šalių piliečių migraciją žiūri konservatyviai.
„Aš manau, kad mūsų visuomenė yra labai konservatyvi imigracijos ar imigrantų atžvilgiu. (...) Istoriniuose genuose turime tam tikrą baimę. Mes suprantame, kad buvo bandoma nutautinti valstybę, ją asimiliuoti, kalbant apie tą laikotarpį, kai buvome okupuoti dėl to tos grėsmės ir baimės yra natūralios. Tai tikrai ne per metus ar dešimt metų pasikeičia. Tačiau gyvename mes Europos Sąjungoje, gyvename iš esmės atviroje visuomenėje, kur yra darbo jėgos ir kapitalo laisvas judėjimas ir visiškai atsitverti sienomis, ko gero, šiuo metu tokios galimybės nėra, nors tai yra politinio apsisprendimo reikalas“, – kalbėjo premjeras.
Anot S.Skvernelio, migraciją prižiūrintys teisės aktai artimiausiu metu nebus švelninami.
„Pas mus, kalbant apie teisės aktus, kurie reguliuoja imigracijos procesus, jie matyt yra vieni iš griežčiausių ir nėra palikta savieigai. Manau, kad tas griežtas reguliavimas turėtų būti, yra ir išliks“, – teigė Vyriausybės vadovas.
Šią vasarą Lietuvoje užfiksuotas imigracijos šuolis. Birželį ir liepą į Lietuvą atvyko 5701 žmogus – 57 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu, kai į Lietuvą atvyko 3639 imigrantai, ketinantys apsigyventi Lietuvoje nuolat arba ne trumpiau kaip metams. Statistikų duomenimis, per septynis šių metų mėnesius mėnesius grįžę Lietuvos piliečiai sudarė 63 proc. visų imigrantų.
Tuo pačiu metu emigracijos mastas iš Lietuvos nemažėja ir išlieka aukštesnis nei pernai. Liepą iš Lietuvos emigravo 4652 žmonės, tai yra beveik 7 proc. daugiau nei birželio mėnesį, tačiau vos 1 proc. daugiau nei pernai liepą. Pernai dėl emigracijos į Vakarų Europą Lietuva neteko apie 30 tūkst., o per pirmus septynis šių metų mėnesius – per 21 tūkst. gyventojų.