2020 10 15

S.Skvernelis: kovojant su COVID-19 kai kurios savivaldybės atrodo beviltiškai

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad savivaldybės pačios turėtų imtis ryžtingesnių sprendimų valdant situaciją dėl koronaviruso plitimo, o kai kurios jų šiuo požiūriu atrodo beviltiškai.
Vilniuje atidarytas mobilusis koronaviruso tyrimų ėmimo punktas
Vilniuje atidarytas mobilusis koronaviruso tyrimų ėmimo punktas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Norėtųsi, kad savivalda pademonstruotų lyderystę, nežiūrėtų vien į Aurelijaus Verygos ar Vyriausybės akis, ką čia toliau daryti. Mes matome, kaip situacija kinta visoje Europoje, kokios priemonės priimamos, įvedamos nepaprastosios padėtys, kaip Prancūzijoje su komendanto valandomis netgi“, – Žinių radijui ketvirtadienį kalbėjo S.Skvernelis.

„Dabar savivaldybės turi puikią galimybę pademonstruoti, ką gali. Bet matome, kad tokios savivaldybės, kaip Radviliškio, ypatingai Raseinių savivaldybė, yra kai kuriais atvejais beviltiškos. Tai nesinorėtų, kad Vilniuje tokius sprendimus reikėtų taikyti“, – pridūrė premjeras.

Raseinių rajone prieš savaitę siekiant stabdyti koronaviruso plitimą Vyriausybės sprendimu dviem savaitėms įvestas karantinas. Rajone tuo metu COVID-19 sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų savivaldybėje buvo perkopęs 1,1 tūkst. atvejų.

Dabar savivaldybės turi puikią galimybę pademonstruoti, ką gali.

Sparčiai daugėjant susirgimo koronavirusu atvejų sostinėje, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras trečiadienį paragino Vilniaus miesto savivaldybę imtis griežtesnių priemonių – laikinai riboti aktyvaus laisvalaikio veiklas uždarose patalpose, trumpinti barų darbo laiką.

Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis teigė, kad šios rekomendacijos bus vertinamos, tačiau „skuboti sprendimai“ nebus priimami.

„Bet Vilnius yra mūsų sostinė, kur didžiausias absoliutus skaičius gyvenančių žmonių, (...) visos rekomendacijos yra pateiktos, bet ar jas įgyvendins, ar ne... Šiuo atveju norint net tas griežtesnes priemones įvesti reikia Vilniaus savivaldybės administracijos ir tarybos sprendimo. Kol nebus tokio kreipimosi į Sveikatos apsaugos ministeriją, tai jokių radikalesnių sprendimų būti negali“,– ketvirtadienį Žinių radijui sakė S.Skvernelis.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Saulius Skvernelis
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Saulius Skvernelis

Jis pakartojo, kad situacija visos šalies mastu dėl koronaviruso plitimo dar yra valdoma, tačiau, jei ji sparčiai blogės, teks imtis radikalesnių priemonių.

„Kol kas mes matome, kad dar galime kalbėti, jog židiniai yra valdomi, atsekamumas dar pakankamai geras yra, bet jei tokiais mastais keisis situacija, (...) jei neatsekinėsime ir bus ne židininis plitimas, reikės naudoti kitokias priemones“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Jis užsiminė, kad Vyriausybės sprendimas dėl barų darbo laiko ribojimų „gali būti priimtas bet kurią dieną“, tačiau kėlė klausimą, ar reikia tokio Ministrų kabineto sprendimo, kai spręsti ir tartis su verslu gali ir pačios savivaldybės.

Trečiadienio duomenimis, Lietuvoje iš viso nuo pandemijos pradžios patvirtinti 6505 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 3461 asmenys, 2903 – pasveiko. Dėl koronaviruso mirė 109 žmonės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs