„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2019 03 27

S.Skvernelis: migracijos sistemą būtina pertvarkyti

Siekiant didinti Lietuvos konkurencingumą ir užtikrinti ilgalaikį ekonomikos vystymąsi, šaliai būtina pritraukti daugiau talentų iš užsienio, teigia investuotojai. Tuo metu premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad dabartinė migracijos sistema nėra efektyvi, todėl ją būtina pertvarkyti.
Saulius Skvernelis
Saulius Skvernelis / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

„Pačios procedūros šiandien nėra efektyvios ir lanksčios, nėra modernios. Tai čia migracijos sistemos pertvarka yra būtina“, – trečiadienį po Investuotojų forumo renginio žurnalistams Vyriausybėje sakė S.Skvernelis.

Vis dėlto jis pabrėžė, kad svarbiausia yra spręsti demografines problemas – skatinti gimstamumą, sugrąžinti emigrantus bei sudaryti sąlygas, kad žmonės nenorėtų emigruoti iš Lietuvos.

Investuotojų forumo kartu su Vyriausybe surengtame renginyje asociacijos „Investors Forum“ atstovai pabrėžė tris svarbiausius pastarojo meto iššūkius – švietimo reforma, viešojo sektoriaus efektyvumas ir kvalifikuotos darbo jėgos stoka bei migracija, pranešė Vyriausybė.

„Pripažįstame, kad Lietuvos gyventojų sugrąžinimas į Lietuvą yra prioritetas, bet jis yra per lėtas ir per sunkus, per klampus, kad tai įvyktų greitai ir efektyviai. Jei Lietuvos ekonomika nori vystytis, mums reikia imigrantų, papildomos darbo jėgos. Mums reikia tam, kad kad pensijos būtų mokamos didesnės, kad atlyginimai valdiškame sektoriuje būtų mokami didesni“, – žurnalistams teigė „Investors Forum“ valdybos pirmininkas Rolandas Valiūnas.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Rolandas Valiūnas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Rolandas Valiūnas

Pasak jo, Lietuvos darbdaviai daugiausiai darbuotojų ieško Ukrainoje ir Baltarusijoje, tačiau paslaugų centrų darbuotojų ieškoma visame pasaulyje.

Asociacijos teigimu, reikėtų leisti Lietuvoje laikinai gyventi Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) šalių piliečiams. Ji taip pat siūlo kai kurių trečiųjų šalių piliečiams leisti pradėti dirbti Lietuvos įmonėse iš karto, kai pateikiami dokumentai dėl leidimo laikinai gyventi šalyje.

Vyriausybės duomenimis, imigrantai iš užsienio Lietuvoje sudaro apie 1,8 proc. visuomenės, pagal šį rodiklį valstybė priskirtina prie besivystančių šalių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs