„Aš nesakau dėl prezidento ir jo tikrai tuo nekaltinu, bet matome, koks yra fonas: jis panašėja į diskriminaciją tautiniu pagrindu”, – interviu portalui delfi.lt teigė S.Skvernelis.
Valdančiųjų „valstiečių“ deleguotas ministras pirmininkas teigė įžvelgiąs pastangas išstumti Lietuvos lenkų rinkimų akciją-Krikščioniškų šeimų sąjungą (LLRA-KŠS) iš koalicijos.
„Didžiausią problemą matau tame, kad nukrypstama į galimą diskriminaciją (nekalbu apie konkrečias institucijas) tautiniu pagrindu. Dabar jau linksniuojama viskas – ir priklausymas partijai, ir Vilniaus, Trakų rajonų [valdžios] veikla. Tai – trumparegiškas požiūris, nes pastaruoju metu ta politinė jėga sparčiai integruojasi į Lietuvos visuomenę ir valstybę. Šiuo atžvilgiu svarbus ir santykis tarp Lietuvos ir Lenkijos. Kolegos lenkų politikai tai supranta ir mato judėjimą teisingą linkme“, – kalbėjo S.Skvernelis.
Ministro pirmininko vertinimu, LLRA-KŠS nesitrauks iš koalicijos, yra „patikimi politiniai partneriai, jaučiantys atsakomybę“, be to, ši partija tolsta nuo įtakos iš Rytų.
„Nes ta politine jėga labai dažnai buvo asocijuojama su Rytų kaimyne, o šiandien tos bambagyslės yra nukirptos – arba bent jau paskutinės nukirpinėjamos. Bet yra toks noras – specialiai arba iš kvailumo – ją vėl pastumti į Rytus. Mūsų valstybei tai tikrai nenaudinga“, – teigė premjeras.
S.Skvernelis sako matąs galimybių po Seimo rinkimų dirbti su Gintauto Palucko vadovaujamais socialdemokratais, taip pat neatmeta ir valdančiosios koalicijos su Darbo partija galimybės. Anot premjero, Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas „kaip asmenybė vienareikšmiškai pasikeitė į gera”.