„Suprantu ir gerbiu Ramūno Karbauskio sprendimą trauktis iš Seimo. Tai drąsus ir principingas sprendimas“, – feisbuke teigia S.Skvernelis.
Jis teigia, kad tai signalas valdantiesiems, jog „egzistuoja ribos, kurių peržengti demokratinėje valstybėje nevalia niekam“.
Pasak S.Skvernelio, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LVŽS) siekiama išstumti iš visų parlamentinių formatų, o Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen kalbos apie pagarbą ir dialogą tebuvo „tik gražiai supakuotas melas“.
„Nuoširdžiai atsiprašau rinkėjų, kad juo patikėjome ir palaikėme jos kandidatūrą. Šiandien aišku, kad turime ieškoti alternatyvių kelių tinkamam rinkėjų atstovavimui“, – rašo S.Skvernelis.
Pasak jo, frakcija naudosis visomis galimomis priemonėmis, kad galėtų vykdyti parlamentinę kontrolę ir priežiūrą ir žada asmeniškai telkti šiam darbui opoziciją.
„Kol kas vis dar turiu vykdyti laikinojo Ministro pirmininko pareigas. Tačiau tikrai noriu kuo greičiau perduoti jas naujajai premjerei ir įsilieti į parlamentinį darbą. Būsiu aktyvus ir imsiuosi lyderystės Seime. Telksiu opoziciją ir neleisiu, kad būtų pažeidinėjami pamatiniai demokratiniai principai“, – rašo S.Skvernelis.
Telksiu opoziciją ir neleisiu, kad būtų pažeidinėjami pamatiniai demokratiniai principai.
Seimas šią savaitę tvirtindamas parlamento vadovo pavaduotojus atmetė „valstiečių“ pasiūlytos A.Norkienės kandidatūrą. Visi kiti pasiūlyti vicepirmininkai, tiek nuo valdančiųjų, tiek nuo opozicijos, buvo patvirtinti.
Atmetus A.Norkienės kandidatūrą, Seimo pirmininkė V.Čmilytė-Nielsen pateikė opozicinių socialdemokratų atstovą Julių Sabatauską. Per pirmąjį posėdį buvo išrinktas vicepirmininkas nuo opozicijos, „darbiečių“ atstovas Andrius Mazuronis.
Be savo atstovo Seimo vadovybėje likę „valstiečiai“ žada kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl to, kad didelė politinė grupė atsidūrė blogesnėje padėtyje nei maža grupė.