„Palaikau Lenkiją, pasisakau, kad tai būtų dialogas: girdėtų ir Komisija Lenkijos argumentus, Lenkija – Komisijos argumentus ir būtų rastas sprendimas dialogo būdu“, – per bendrą spaudos konferenciją su Lenkijos Vyriausybės vadovu Mateuszu Morawieckiu tvirtino S.Skvernelis.
Pasak jo, „diktato arba prievartos būdu“ problemų Europos Sąjungoje nepavyks išspręsti, o galimoms sankcijoms Lenkijai Lietuva nepritars.
„Mes tikrai tam niekada nepritarsime ir nesutiksime“, – tikino jis.
S.Skvernelis tikino, kad panašias reformas turėjo atlikti visos Rytų Europos valstybės, priklausiusios Sovietų Sąjungai, taip pat ir Lietuva, o tokių problemų neturėjusiai Vakarų Europai tai yra sudėtingiau suprasti. Premjeras pabrėžė, kad teismų reforma yra „Lenkijos vidaus reikalas“.
Mes tikrai tam niekada nepritarsime ir nesutiksime.
„Daugelis valstybių, ne tik Lenkija, darė reformas tose srityse, kurias paveldėjo iš sovietinio režimo, tarp jų – ir teisingumo vykdymo (...) Reikia suprasti, kad toje valstybėje, kalbant apie teisingumo sistemą, yra palikimas, kurį reikia spręsti, nes tai yra, matyt, ir Lenkijos vidaus reikalas, kalbant apie teisingumo vykdymą, kokios yra problemos , pavyzdžiui, teismuose“, – pridūrė jis.
Europos Komisija yra pradėjusi kelias pažeidimo nagrinėjimo procedūras dėl Lenkijos valdančiosios partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) inicijuotų teismų reformų. Briuselio teigimu, jos meta iššūkį demokratijai ir teisės viršenybei, pakirsdamos teisėjų nepriklausomumą.
PiS atstovas Lenkijos premjeras M.Morawieckis žurnalistams tikino, jog ginčas su EK slopsta.
„Mes su ES savo ruožtu neturime kažkokių esminių ginčų iš mūsų perspektyvos – yra tam tikras nesupratimas, nesusipratimas iš mūsų vakarų kaimynų pusės kalbant apie teisingumo srities reformą. Tačiau mes norime uždengti tą spragą, matome, kad to ginčo temperatūra yra kitokia, nei anksčiau“, – sakė jis.