Susitikimas, skirtas aptarti Vyriausybės bei savivaldybės vizijoms, rengiamas ketvirtadienį, BNS patvirtino premjero ir mero spaudos atstovai.
Vilniaus miesto savivaldybės ir Vyriausybės vadovų susitikimas vyks po sekmadienį įvykusio apsižodžiavimo viešojoje erdvėje. Ministras pirmininkas pareiškė, kad Vilniaus mero vienintelis per kadenciją nuveiktas darbas buvo nupjauta nelegalios tvoros tuja, o tuo metu dėl Nacionalinio stadiono projekto, viešojo transporto konkurso ir kitų projektų kol kas nepasistūmėta.
Vilniaus meras kritiką atmeta, sakydamas, kad Vilniaus valdžia padeda kurti gerai apmokamas darbo vietas, lyderiauja daugelyje sričių ir siūlo reformas.
Kaip BNS sakė mero atstovas Aleksandras Zubriakovas, susitikimas rengiamas R.Šimašiaus iniciatyva, jis žada pateikti Tauro kalno, kurį savivaldybė mato kaip „koncertinės salės vietą“, viziją.
„Atliekame reikiamus skaičiavimus, vykdomos procedūros dėl detaliųjų planų, po dviejų savaičių turėsime detalesnį vaizdą ir galėsime pristatyti viziją. Vilniaus noras yra, kad ten būtų aukšto, tarptautinio lygio koncertų salė, bet už Vyriausybės pinigus“, – BNS sakė A.Zubriakovas.
Profsąjungų rūmus valdančios bankrutuojančios bendrovės „VIPC Vilnius“ bankroto administratorius, bendrovė „Valeksa“ vadovas Stasys Poškus penktadienį pranešė, jog planuoja kreiptis į teismą dėl žalos, kurią teigia patyrusi įmonė sostinės savivaldybei neišdavus leidimų įgyvendinti projektą. Anot jo, rūmus valdantys investuotojai 2008-aisiais su sostinės savivaldybe ir Lietuvos architektų sąjunga surengė architektūros konkursą dėl rūmų pritaikymo, išrinko tinkamiausią projektą, bet per dešimtmetį „VIPC Vilniui“ nepavyko gauti pastato sutvarkymui bei pritaikymui būtinų leidimų.
S.Poškaus teigimu, Registrų centro duomenimis rūmų vertė siekia 11 mln. eurų.
Praėjusios kadencijos politikai svarstė planus sudaryti su „VPIC Vilnius“ taikos sutartį ir iškeisti įvairius savivaldybei priklausančius statinius į Profsąjungų rūmus. Tuomet planuota, jog savivaldybei atitektų rūmai, įvertinti per 12 mln. eurų (41,6 mln. litų), o jų savininkei bendrovei „VPIC Vilnius“ mainais būtų perduoti 5 kiti pastatai Vilniuje bei Palangoje, kurių vertė – 5,7 mln. eurų (19,7 mln. litų). Be to, savivaldybė bendrovei būtų sumokėjusi dar 5,3 mln. eurų (18,3 mln. litų).
Pernai gruodį visas „VIPC Vilnius“ akcijas perėmė bendrovė „Donseta“, jos atstovai inicijavo „Vipc Vilnius“ bankrotą. Iki tol 64,9 proc. „VIPC Vilnius“ akcijų valdė Kipre registruota ribotos atsakomybės bendrovė „Velmark Investments Limited“, 35,1 proc. – statybų bendrovė „Veikmė“.
Bendra įmonės kreditorių finansinių reikalavimų suma siekia 11,04 mln. eurų, į didžiąją dalį, t.y. 10,7 mln. eurų pretenduoja pati akcininkė „Donseta“. Pastarosios įmonės vienintelis akcininkas yra Nyderlandų kompanija „ValMan“.
S.Poškus BNS patvirtino kreditoriams siūlysiantis rūmus parduoti varžytinėse. Ekspertų teigimu, vienintelis potencialus objekto pirkėjas galėtų būti valstybė.
1911 metais ant Tauro kalno buvo nupirktas žemės sklypas Tautos namams pastatyti. Projekto iniciatorius J.Basanavičius važiavo į JAV rinkti lėšų statyboms. Tačiau ir tuomet Tautos namai Vilniuje neatsirado.
Savivaldybės atstovai anksčiau užsiminė, kad siekiant įgyvendinti Tautos namų – kultūros centro idėją, vienas galimų variantų būtų perimti rūmus visuomenės reikmėms. Dabartinis Vilniaus Profesinių sąjungų kultūros rūmų pastatas atsirado sovietmečiu, 1964-aisiais.
Praėjusios kadencijos Vyriausybė paskelbė siekianti Vilniaus koncertų ir sporto rūmus rekonstruoti ir pritaikyti juos kongresų, konferencijų ir kitų kultūrinių renginių veiklai. Turto bankas šių metų vasarį nutraukė derybas su konkurso laimėtoju – statybų bendrovės „Irdaiva“ vadovaujamu konsorciumu, nes paaiškėjo, kad vienas buvęs konkurso komisijos narys – Tomas Lukoševičius – tuo pat metu dirbo ir Turto banke, ir šioje bendrovėje.
Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) vadovė Diana Vilytė sakė, kad konkursas vykdytas neskaidriai. Konsorciumas siūlė rūmus rekonstruoti už 27,79 mln. eurų.