S.Moravskio vardas į viešumą iškilo po to, kai 1994 metais į lietuvių kalbą buvo išversta jo knyga „Keleri mano jaunystės metai Vilniuje. Atsiskyrėlio atsiminimai (1818–1825)“.
„Nuo Merkinės iki Kauno“ peržengia kelionių knygos, miestelių ar net vadinamosios upių istoriografijos ribas.
Vėliau išleisti nauji S.Moravskio kūrybos bei jo rankraštinio palikimo tyrinėjimai, o minėta knyga tapo bene dažniausiai cituojamu XIX a. Lietuvos memuarinės literatūros šaltiniu. Tačiau ne mažiau svarbią vietą S.Moravskio kūrybiniame palikime užima ir kitas jo kūrinys – kelionių knyga „Nuo Merkinės iki Kauno. Atsiskyrėlio gavenda“. Šis, 1849–1850 m. Ustronės dvare (dabar Jundeliškės, Birštono savivaldybė) parašytas, tekstas tapo ne tik pirmuoju viešai paskelbtu S.Moravskio kūriniu (išspausdintas Vilniuje 1858 metais leidinyje „Teka Wileńska“), bet ir sulaukė puikaus amžininkų įvertinimo: autorius buvo giriamas už erudiciją, neginčijamą rašytojo talentą, minčių originalumą, sąmojį bei viešai deklaruotą meilę gimtajam Panemunės kraštui.
Perleistoje knygoje išsamiai aprašyta Merkinės, Nemunaičio, Alytaus, Punios, Nečiuikų, Jiezno, Ustronės ir kitų Panemunės miestų bei dvarelių praeitis. Leidinys iliustruotas XIX a. Lietuvos meistrų graviūromis bei šiuolaikinėmis fotomenininko Vlado Vitkausko fotografijomis. Knyga papildyta įvadu, santraukomis lenkų ir anglų kalbomis, asmenvardžių bei vietovardžių rodyklėmis.
Knygos pristatymas trečiadienį, 17 val., Radastų g. 2, 406 kab.