2014 07 02

Šakių rajono vandenvietėje – nesaugus geriamasis vanduo

Valenčiūnų (Šakių r.) vandenvietės tiekiamame geriamajame vandenyje nustatyta žarninių lazdelių (E.coli) ir žarninių enterekokų, kurie gali sukelti žarnyno infekcijas. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Šakių padalinio inspektoriai vos gavę ištirto geriamojo vandens mėginio rezultatus, uždraudė jį tiekti.
Vandens čiaupas
Vandens čiaupas / Flickr.com

Šiuo metu vandenvietėje atliekami techniniai darbai – geriamojo vandens bokšto valymas, plovimas, dezinfekcija, vėliau bus vykdomas skirstomųjų vandens tinklų praplovimas.

Kol vandenvietė, kuria naudojasi 74 žmonės ir pieno supirkimo punktas, yra tvarkoma, gyventojai gali vartoti tam pritaikyta cisterna į Valenčiūnus pristatytą saugų ir kokybišką geriamąjį vandenį.

Gyventojai informuoti, kad Valenčiūnų vandentiekio vanduo gali būti naudojamas tik techninėms reikmėms.

Siekiant nustatyti, ar vartotojams tiekiamas geriamasis vanduo yra saugus ir kokybiškas tiek geriamojo vandens tiekėjai, tiek VMVT  atlieka geriamojo vandens tyrimus

Išanalizavę tyrimų rezultatus, matome, kad mikrobinė tarša viešai tiekiamame geriamajame vandenyje nustatoma labai retai ir tik mažuose vandentiekiuose, – sako Vilija Galdikienė.

„Išanalizavę tyrimų rezultatus, matome, kad mikrobinė tarša viešai tiekiamame geriamajame vandenyje nustatoma labai retai ir tik mažuose vandentiekiuose. Jeigu tyrimai rodo mikrobinę taršą, VMVT inspektoriai sustabdo geriamojo vandens tiekimą. Paskutinį kartą dėl mikrobinės taršos  geriamojo vandens tiekimas sustabdytas 2009 m. Klaipėdos r. Drukių vandenvietėje“, – sako VMVT Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Vilija Galdikienė.

Ji priduria, kad pernai VMVT atlikta maždaug 500 viešai tiekiamo geriamojo vandens mikrobiologinių ir beveik 300 cheminių tyrimų. 20 atvejų mikrobiniai rodikliai neatitiko reikalavimų. Didžioji dalis (18) – dėl indikatorinių rodiklių (koliforminių bakterijų, kolonijas sudarančių bakterijų). Šie mikrobiniai rodikliai tiesioginio poveikio vartotojų sveikatai neturi.

„Aktualesnė problema – ne viešai tiekiamo, o geriamojo vandens, kuriuo  gyventojai apsirūpina individualiai,  mikrobinė tarša.  Pastaruosius ketverius metus VMVT atlieka planinius šachtinių šulinių geriamojo vandens tikrinimus. 2013 m. mikrobinė tarša nustatyta  daugiau kaip 50 proc. tirtų šulinių vandenyje. Tokiu atveju, vartotojai turėtų vandenį virinti arba vartoti viešai tiekiamą ar fasuotą geriamąjį vandenį“, – primena V.Galdikienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„Lidl Lietuva“ septintus metus iš eilės pripažinta geriausiu darbdaviu Lietuvoje ir Europoje
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai