Seimūnai parlamentinei veiklai kas mėnesį gauna beveik 4 tūkst. litų, tačiau Seimo Finansų departamentui turi pateikti kvitus, kur juos išleido. Kontroliuoti, kad lėšos būtų naudojamos tik pagal paskirtį, patikėta etikos sargams. Nors komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas sakė jau turįs faktų, kai lėšos buvo išleistos ne parlamentinei veiklai, jokios pavardės posėdyje minimos nebuvo.
Rebusas: kas kontroliuos?
Komisija tarėsi, ką galima priskirti parlamentinei veiklai, taip pat aptarė atsiskaitymo tvarką. Tautos prisikėlimo partijos frakcijos narys Vytautas Kurpuvesas siūlė, kad tai, kur suplauks visos ataskaitos, kontroliuotų Seimo Finansų departamentas.
Kitas tos pačios frakcijos atstovas Mantas Varaška kalbėjo, jog Seimo nariai patys turi save kontroliuoti. Vida Marija Čigriejienė piktinosi, kad įsipylusi į automobilio baką degalų ir degalinėje paprašiusi kvito turi nurodyti asmens kodą.
„Padiskutavom, ir užteks“
Diskusijas nutraukė liberalcentristas Vytautas Bogušis: „Mes čia labai įdomiai padiskutavom, tad siūlau tą klausimą taip ir baigti.“ Komisija entuziastingai pritarė – panašu, kad niekas nenori nei savo kolegų išlaidų tikrinti, nei pats būti tikrinamas. Joks sprendimo projektas parengtas nebuvo, tad klausimas atidėtas geresniems laikams.
Po posėdžio A.Salamakinas teigė, jog Finansų departamento tarnautojai parlamentarų lėšų naudojimo tikrai nekontroliuos, tad tai vis tiek turės daryti etikos sargai. A.Salamakinas jau turi faktų, kai pinigai neva buvo išleisti užsienio svečių maitinimui, patalpų nuomai ir t. t. Esą toks lėšų naudojimas kelia abejonių.
Tačiau konkrečius asmenis įvardyti A.Salamakinas atsisakė. Anot jo, kiekvienas abejotinas atvejis bus svarstomas atskirai ir, paaiškėjus pažeidimų, lėšas teks grąžinti, o parlamentaras išlaidas turės padengti iš savo kišenės.