Numatoma, kad centrai, teikiantys psichoterapijos dienos stacionaro paslaugas, įsikurs visuose 5 didžiuosiuose šalies miestuose. Paslaugoms teikti per metus bus skiriama apie 2 mln. eurų. Pacientams už šias paslaugas mokėti nereikės, jos bus kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų.
Šie psichoterapiniai centrai suteiks realią alternatyvą iki šiol Lietuvoje vis dar paplitusiam psichiatriniam ir medikamentiniam gydymui. Psichoterapijos dienos stacionaro paslaugos tikslas – teikti pacientams specializuotas kompleksines psichoterapinio ir psichiatrinio gydymo paslaugas.
Bus remiamasi biopsichosocialinio modelio pusiausvyros principu, ligas ir sveikatą suprantant kaip veiksnių, apimančių biologinius, psichologinius ir socialinius veiksnius, rinkinį. Todėl teikiant paslaugas svarbu taikyti metodus, stiprinančius psichologinį atsparumą, mažinančius socialinę atskirtį ir didinančius asmens gebėjimą gyventi pilnavertį gyvenimą. Taip pat paslaugos bus teikiamos taikant visuotinai pripažintas, įrodymais pagrįstas psichoterapines technikas bei metodus. Tokiu būdu siekiama pagerinti psichikos ir elgesio sutrikimų gydymo veiksmingumą ir kokybę.
Nuo įprastų psichoterapijos seansų šios paslaugos skirsis intensyvesne programa: per dieną 2 val. bus skiriamos individualiems ir grupiniams psichoterapijos užsiėmimams, o 3 val. – kitoms terapinėms ir socialinėms veikloms, pavyzdžiui, meno terapijai, biblioterapijai ar kitiems užsiėmimams.
Pacientai į psichoterapijos dienos stacionarą galės gauti siuntimą, jei jiems taikytas ambulatorinis gydymas būtų neefektyvus (dėl medikamentų neveiksmingumo ar netoleravimo). Taip pat tais atvejais, jei pacientas pirmenybę teiktų nemedikamentiniams gydymo metodams, kai ambulatorinė psichoterapija nepakankamai veiksminga dėl jos intensyvumo arba reikalingas tęstinis kompleksinis psichiatrinis-psichoterapinis gydymas po gydymo psichiatrijos stacionare.