2020 12 23

SAM: medikų trūkumą ligoninėse galės kompensuoti kitų sričių sveikatos specialistai

Siekiant spręsti medikų trūkumą gydymo įstaigose, kuriose gydomi COVID-19 liga sergantys pacientai, šiam darbui bus galima pasitelkti kitų profesinių kvalifikacijų sveikatos priežiūros specialistus. Tokia tvarka numatyta trečiadienį pasirašytame sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio įsakyme.
VUL Santaros klinikos. Kova su koronavirusu
VUL Santaros klinikos. Kova su koronavirusu / Vidmanto Balkūno nuotr.

Kaip pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), gydymo įstaigose, kai didinamas lovų skaičius ar gydymo paslaugų apimtis koronaviruso infekcija sergantiems pacientams gydyti, galės būti papildomai pasitelkti ir kiti sveikatos priežiūros specialistai.

Į ligoninę guldomiems COVID-19 sergantiems pacientams gydymo paslaugas galėtų teikti gydytojo specialisto profesinę kvalifikaciją ir medicinos gydytojo profesinę kvalifikaciją turintys specialistai, kurių kompetencijos nurodytos atitinkamose Lietuvos medicinos normose.

Didelę dalį slaugytojo padėjėjo veiksmų galėtų atlikti ne tik slaugytojo padėjėjai, bet ir kiti asmens sveikatos priežiūros specialistai: biomedicinos technologai, dietistai, ergoterapeutai, išplėstinės praktikos vaistininkai, kineziterapeutai, masažuotojai, medicinos genetikai, medicinos psichologai, optometrininkai, paramedikai, radiologijos technologai, skubiosios medicinos pagalbos paramedikai.

Prieš imdamiesi darbo, minėtieji specialistai turi būti išklausę gydymo įstaigos vadovo patvirtintus ne trumpesnės nei 3 val. trukmės darbo su koronaviruso infekcija sergančiais pacientais apmokymus.

Sveikatos apsaugos ministro įsakymu taip pat numatyta, kad nustačius COVID-19 protrūkį gydymo įstaigos padalinyje, sprendimą dėl paslaugų teikimo tęsimo arba nutraukimo jame priima tos gydymo įstaigos vadovas, atsižvelgęs į infekcijų kontrolės specialisto siūlymus, o apie sprendimą informuoja Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC). Paslaugos gali būti atnaujinamos, tik likvidavus COVID-19 židinį ir apie tai pranešus NVSC.

Be to, siekiant, kad koronaviruso tyrimai būtų atliekami kuo tikslingiau, nuo šiol prieš perkeliant pacientą iš vieno stacionarinės gydymo įstaigos skyrių į kitą skyrių arba iš vienos stacionarinės gydymo įstaigos į kitą, koronaviruso tyrimas PGR metodu atliekamas tik tiems pacientams, kuriems nėra diagnozuota COVID-19, t. y. jie neserga ar nėra persirgę koronavirusu.

Įsakymu taip pat suvienodinama asmenų ištyrimo dėl COVID-19 ligos tvarka, patenkant į stacionarines psichosocialinės reabilitacijos paslaugas teikiančias gydymo įstaigas – ji bus tokia pati kaip ir patenkant su medicininės reabilitacijos paslaugas teikiančiomis gydymo įstaigomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs