Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 05 21 /15:48

SAM: mobiliuose punktuose tirtis bus galima tik esant būtinybei

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešime informuoja, kad mobiliuose punktuose tyrimai dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19) nuo šiol atliekami tik žmonėms, kuriems būtina išsitirti, išskyrus atvejus, kai tyrimai privalo būti atliekami prevenciniais tikslais.
Mobilusis koronaviruso patikros punktas
Mobilusis koronaviruso patikros punktas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Tai reiškia, kad mobiliuose punktuose bus tiriami:

  • Žmonės, kurie jaučia bent vieną iš ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomų;

  • Žmonės, kurie dėl lengvos koronaviruso formos gydėsi namuose (pasveikimui patvirtinti, kai turi gydytojo siuntimą);

  • Žmonės, kuriems paskirtos planinės medicininės intervencijos, išskyrus odontologijos ir burnos priežiūros paslaugas. Jie turi būti ištiriami ne anksčiau nei 48 val. iki paslaugos teikimo;

  • Planine tvarka hospitalizuojami pacientai. Jie turi būti ištiriami ne anksčiau nei 48 val. iki hospitalizavimo;

  • Žmonės, priimami į socialinės globos įstaigas ilgalaikei arba trumpalaikei globai. Jie turi būti ištirti ne anksčiau nei 24 valandos iki jų priėmimo į minėtą įstaigą;

  • Iš užsienio grįžę žmonės. Jie gali būti tiriami bet kuriame mobiliame punkte per 48 val. nuo Lietuvos sienos kirtimo.

Kaip BNS teigė ministerijos atstovė Neringa Mikėnaitė, dėl profilaktiškai išsitirti norinčių žmonių srautų mobilieji punktai pastaruoju metu itin apkrauti, todėl siekiama, jog tyrimai būtų atliekami tiems, kam to labiausiai reikia.

„Tikslas – į mobiliuosius punktus nukreipti tikslines grupes. Nes atsitiko taip, kad didžiulė masė žmonių pradėjo kreiptis. Mobilieji punktai juk ir buvo sukurti tam, kad būtų tiriami tie, kuriems įtariama infekcija“, – sakė ji.

Norintieji išsitirti prevenciškai tai galės padaryti savivaldybių paskirtose įstaigose – poliklinikose ar ligoninėse, jiems nereikės specialiai dėl prevencinio tyrimo vykti į kitoje savivaldybėje esantį mobilų punktą.

Tiesa, nustatyta, kad prevenciniai tyrimai galės būti ir toliau atliekami mobiliuose punktuose tose savivaldybėse, kuriose jie yra, tik prieš tai reikės susiderinti su punkto koordinatoriumi. Tokiu atveju, siekiant nebeapkrauti Koronos karštosios linijos 1808, registraciją reikės vykdyti iš anksto pateikiant tiriamųjų sąrašus.

Sveikatos apsaugos ministro, valstybės ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos teigimu, šis sprendimas priimtas, įvertinus mobilių punktų ir Koronos karštosios linijos, kuri pastarosiomis savaitėmis kasdien sulaukia po keliolika tūkstančių skambučių per dieną, apkrovas.

„Laisvėjant karantino sąlygoms, vis daugiau gyventojų nori išsitirti prevenciškai, būtent dėl to užimamas laikas mobiliuose punktuose, kuris gali būti gyvybiškai svarbus simptomus jaučiančiam žmogui. Pokyčiai padės užtikrinti laisvų vietų palikimą tiems žmonėms, kuriems reikia kuo skubiau išsitirti dėl koronaviruso, kai laukti yra rizikinga dėl jų sveikatos ar net gyvybės“, – sako ministras A.Veryga.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai