Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2022 01 19

SAM reikalauja, kad vyresni nei 6 metų vaikai dėvėtų respiratorius, bet rinkoje jų nėra

Pirmadienį Lietuvoje pradėjusios galioti naujos COVID-19 valdymo priemonės jau kelia sumaištį. Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) sprendimu, nuo sausio 17 dienos renginiuose, kino teatruose ir kituose susibūrimuose uždarose patalpose privaloma dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius. Nors šis reikalavimas taikomas visiems vyresniems nei 6 metų amžiaus asmenims, prekybininkai vaikiškų respiratorių pasiūlyti negali – tokių tiesiog nėra.
Oro uoste
Oro uoste / 123rf.com nuotr.

Praėjusį penktadienį ministerija informavo visuomenę apie sugriežtintas pandemijos valdymo priemones. Pagrindine naujove tapo reikalavimas uždarų renginių metu dėvėti FFP2 arba FFP3 tipo respiratorius.

SAM nurodo, kad apsaugos priemonės turi būti be vožtuvo, pažymėtos CE ženklu, kuris patvirtina produkto atitikimą Europos Sąjungos (ES) reikalavimams.

Kaip ir medicinines kaukes iki šiol, respiratorius privalo dėvėti visi vyresni nei 6 metų amžiaus asmenys, nepriklausomai nuo jų imunizacijos statuso.

Vaikiškų priemonių trūksta

Susidūrę su šiuo reikalavimu tėvai pastebėjo, kad rinkoje esantys ir parduodami respiratoriai pritaikyti suaugusiems, o mažesniems vaikams kai kuriais atvejais jie dengia visą veidą.

Prekybininkai gūžčioja pečiais – rinkoje vaikams pritaikytų FFP2 ar FFP3 lygio respiratorių tiesiog negaminama.

„Šiuo metu rinkoje nėra vaikiškų respiratorių. Jei tik bus, stebėsime poreikį ir svarstysime apie įsitraukimą į prekybą“ – į 15min klausimą apie vaikiškus respiratorius atsakė vaistinių tinklo „Camelia“ komunikacijos projektų vadovė Žiedūnė Juškytė.

Prekybos tinklo „Rimi“ ryšių su visuomene vadovė Gabrielė Šerėnienė teigė, kad vaikiškais respiratoriais tinklo parduotuvėse neprekiaujama, tačiau svarstoma, kad šių priemonių poreikis augs.

„Šiuo metu rinkoje nėra daug tiekėjų, kurie galėtų tiekti vaikiškus respiratorius, tačiau akivaizdu, kad vaikus turinčioms šeimoms šis poreikis yra svarbus, tad, tikėtina, tiekimo situacija keisis“, – komentavo „Rimi“ atstovė.

123RF.com nuotr./Mergina dėvi respiratorių
123RF.com nuotr./Mergina dėvi respiratorių

Kad ieško variantų bei svarsto prekiauti vaikiškais respiratoriais ateityje, 15min patvirtino ir IKI prekybos tinklo komunikacijos vadovė Vaida Budrienė.

„Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė 15min teigė, kad prieš kelias savaites tinklo parduotuvėse atsirado vaikiškų medicininių kaukių, kurios laikosi patogiai ir yra pagamintos iš specialios medžiagos, tačiau vaikiškų respiratorių įsigyti kol kas neįmanoma.

„Šiuo metu savo asortimente daugiausia turime po 2 vienetus supakuotų respiratorių, juodos ir baltos spalvų, skirtų suaugusiems.

Vaikiško dydžio respiratorių kol kas neturime, tačiau dedame visas pastangas, kad asortimentas galėtų pasipildyti ir jais“, – aiškino E.Dapkienė.

„Scanpix“ nuotr./Tėvai vaikui Maskvoje deda vienkartinę kaukę
„Scanpix“ nuotr./Tėvai vaikui Maskvoje deda vienkartinę kaukę

„Eurovaistinės“ tinkle vaikiškų respiratorių taip pat nėra.

„Šiuo klausimu bendradarbiaujama su tiekėjais, tikimės, kad artimiausiu metu jau galėsime klientams pasiūlyti įsigyti ir vaikiško dydžio FFP2 apsaugos lygio respiratorių, tačiau kol kas mūsų tinklo vaistinėse galima įsigyti tik vieno dydžio respiratorių“, – 15min sakė „Eurovaistinės“ komunikacijos turinio vadovė Laura Čiginskaitė.

„Gintarinės vaistinės“ rinkodaros skyriaus vadovė Irena Tėvelienė 15min teigė, kad tinklas jau kreipėsi į tiekėjus dėl galimybės įsigyti vaikiškų respiratorių.

„Svarbiausia yra respiratorių kokybė, atitikimas keliamiems reikalavimams“, – pažymėjo „Gintarinės vaistinės“ atstovė.

SAM Spaudos tarnybos vyriausiasis specialistas Julijanas Gališanskis komentuodamas situaciją nurodė, kad rinkoje trūkstamais vaikiškais respiratoriais gyventojai turi apsirūpinti kaip išmano.

„Asmeninės apsaugos priemonėmis gyventojai turėtų pasirūpinti savarankiškai.

Skirtingų tipų apsaugos priemonių galima įsigyti vaistinėse, įvairios paskirties fizinėse ir internetinėse parduotuvėse, internete galima rinktis tiek Lietuvos, tiek užsienio tiekėjų produkciją (su CE ženklinimu).

Dėl konkrečių prekių prieinamumo pakonsultuoti galėtų vaistinių arba prekybos įmonių atstovai“, – komentare rašė ministerijos atstovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs