2020 07 17

SAM rekomenduoja dėvėti kaukes viešajame transporte, nepriimti stovinčių keleivių

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) penktadienį paskelbė rekomendaciją dėvėti apsaugines veido kaukes viešajame transporte, nepriimti stovinčių keleivių.
Kalvarijų gatvė Vilniuje
Autobusai / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Pasak ministerijos, šios ir kitos priemonės numatytos operacijų vadovo sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendime, kuriuo siekiama užtikrinti visuomenės saugumą vietose, kur didesni žmonių susibūrimai gali kelti riziką užsikrėsti koronaviruso infekcija (COVID-19).

„Nors dalis jų yra rekomendacinio pobūdžio, tikimasi, kad visuomenės sąmoningumas, padėjęs sėkmingai įveikti pirmąją koronaviruso bangą Lietuvoje, palaikys stabilią situaciją šalyje ir toliau“, – rašoma SAM pranešime.

A.Verygos sprendime numatyta, kad viešajame transporte negali dirbti žmonės, kurie serga arba jiems pasireiškia ūmių kvėpavimo takų infekcijos simptomai, arba jiems taikomas reikalavimas dėl privalomos ar rekomenduojamos izoliacijos.

Rekomenduojama vairuotojus atskirti pertvaromis nuo keleivių arba išlaikyti ne mažesnį kaip dviejų metrų atstumą. Jeigu minėtų pertvarų nėra, vairuotojams taip pat rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Prekiauti kelionės bilietais viešojo transporto priemonėse nepatariama.

Viešojo transporto priemonėse rekomenduojama vežti tiek keleivių, kiek yra sėdimų vietų. Jei vežami stovintys keleiviai, tarp jų turi būti užtikrinamas ne mažesnis nei vieno metro atstumas.

Taip pat rekomenduojama nesėdėti veidu į veidą, nebent tai būtų vienos šeimos nariai, artimi giminaičiai.

Kiekvienoje viešojo transporto priemonėje privaloma įrengti keleiviams gerai matomoje ir naudoti patogioje vietoje rankų dezinfekavimo priemones ir aiškiai matomoje vietoje pateikti informaciją apie prevencines koronaviruso infekcijos priemones.

Keleivių įlaipinimo ir išlaipinimo vietose rekomenduojama sužymėti laukimo vietas eilėje. Tarp eilių turi būti ne mažiau kaip metro atstumas.

Taip pat privaloma užtikrinti, kad viešose transporto priemonėse reguliariai būtų valomi ir dezinfekuojami dažnai liečiami paviršiai – rankenos, turėklai ir pan.

Viešojo transporto priemonės valymas ir dezinfekcija turi būti atliekama ne rečiau kaip kartą per dieną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų