„Ypatingai išsiskiria vaikų amžiaus grupės. (...) Vaikai nuo 7 iki 18 metų, vakar dienos duomenimis, pagal susirgimus jie sudarė 33 proc. tarp visų susirgusių asmenų“, – žurnalistams penktadienį sakė epidemiologė.
Vis dėlto ji pabrėžė, kad ši tendencija yra susijusi su reguliariu testavimu mokyklose, dėl ko „ir išaiškinamumas yra žymiai geresnis“.
L.Ašoklienės teigimu, taip pat daug sergančiųjų fiksuojama tarp 30-ies, 40-ies metų žmonių.
„Tas sergamumas yra labai akivaizdžiai pasislinkęs į jaunų žmonių amžiaus grupes“, – aiškino epidemiologė.
Jos teigimu, situacija šalyje yra įtempta, tačiau prognozuota, mat su panašia situacija susidūrė ir kitos ES šalys.
„Artimiausias dvi savaites turėtume turėti dar didesnius skaičius, dar didesnį kilimą (...). Prognozės yra įvairios, yra prognozių ir iki 15 tūkst., ir iki 20 tūkst. atvejų per dieną. Gal tokių skaičių nepasieksime“, – kalbėjo L.Ašoklienė.
Praėjusią parą nustatyti 11 tūkst. 365 susirgimai koronavirusu. Tai didžiausias iki šiol paros atvejų skaičius, rekordai fiksuojami trečią dieną iš eilės.
„Situacija ligoninėse nėra dramatiška“
Vyriausioji šalies epidemiologė sako, kad situacija ligoninėse – stabili, tačiau „paskutinę savaitę yra nežymus didėjimas hospitalizacijų“.
„Vilnius, Kaunas gal ne tiek, bet išsiskiria Šiaulių regionas“, – sakė ji.
Kaip BNS anksčiau informavo Respublikinės Šiaulių ligoninės atstovė Sonata Tenytė, regione užimta 72 proc. aktyvaus gydymo ir 42 proc. reanimacinių lovų. Be to, Šiaulių ligoninėje taip pat išaugęs hospitalizuotų vaikų skaičius.
„Atidžiai stebime situaciją ligoninėse ir kol kas ji nėra dramatiška“, – aiškino L.Ašoklienė.
„Kol kas numatyti ribiniai skaičiai reanimacijos lovų dar yra nepasiekti. Panašu, kad artimiausiu metu ir nebus pasiekti“, – pridūrė ji.
Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys anksčiau yra sakęs, kad griežtos pandemijos valdymo priemonės būtų pradedamos taikyti tuo atveju, jeigu šalies gydymo įstaigose būtų užimta 240 reanimacijos lovų.
Ligoninėse šiuo metu gydomi 1212 COVID-19 sergantys pacientai, 97 iš jų – reanimacijoje.
Premjerei Ingridai Šimonytei penktadienį pareiškus, kad kitą savaitę Vyriausybė greičiausiai atsisakys galimybių paso taikymo, vyriausioji šalies epidemiologė teigė šių planų kol kas negalinti komentuoti.
Tačiau ji pabrėžė, kad pandemijos valdymui reikalingi tam tikri ribojimai, susiję su apsauginėmis priemonėmis, rankų higiena, kontaktų vengimu.