Trečiadienį Vyriausybė pritarė ir Seimui perdavė įstatymo pataisas, kuriomis siūloma, kad skiepai būtų privalomi medicinos ir globos įstaigų darbuotojams.
Vyriausybė siūlo pataisų imtis skubos tvarka, jau sausio 14 dieną, kad jos galėtų įsigalioti nuo vasario 14-osios.
Apie privalomų skiepų tam tikrų profesijų darbuotojams įvedimą premjerė I.Šimonytė kalbėjo dar rudenį – kalbėta ne tik apie medicinos ir globos įstaigų darbuotojus, bet ir švietimo įstaigų darbuotojus, viešojo administravimo sektorių, karius.
Kodėl buvo apsigalvota?
Apie tai trečiadienį paklausta A.Bilotienė-Motiejūnienė aiškino, kad greitesnius sprendimus reikėjo priimti dėl omikron atmainos plitimo.
„Ir pasirinkti pagrindines sritis, kurios yra turinčios didžiausią riziką – tai yra sveikatos priežiūra, kadangi turime užtikrinti paslaugų teikimą (...) Asmens sveikatos priežiūros ir socialinės paslaugos yra ganėtinai jautrios. Turime ten pacientų, senyvo amžiaus žmonių, kurie turi didelę riziką susirgti, užkrėsti ir pernešti. Be to, turime saugoti sveikatos sektorių nuo izoliavimo ir susirgimo“, – kodėl nuspręsta siūlyti tik dviejų sričių darbuotojus, aiškino viceministrė.
Anot jos, buvo pasiūlytos ir į Seimą keliauja pačios rizikingiausios sritys.
„Šiame etape turime dvi sritis, kurios yra pačios jautriausios, kurios negalėtų, net ir esant karantinui, teikti paslaugų per nuotolį“, – teigė ji.
Tačiau A.Bilotienė Motiejūnienė pabrėžė, kad tai – tik pirmojo etapo sprendimas.
Ateityje gali pasipildyti šitas įstatymas kitomis grupėmis.
„Ateityje gali pasipildyti šitas įstatymas kitomis grupėmis“, – sakė ji.
Trečiadienį Vyriausybės patvirtintame įstatymo projekte nurodyti šie darbai (veiklos sritys), kuriuos dirbti galima tik pasiskiepijus:
Asmens sveikatos priežiūros paslaugos ir veikla:
- asmens sveikatos priežiūros įstaigų veikla;
- valymo, maisto tiekimo ar kitos paslaugos, teikiamos asmens sveikatos priežiūros įstaigose;
- praktinis (klinikinis) mokymas, atliekamas asmens sveikatos priežiūros įstaigose;
Socialinės paslaugos ir veikla:
- socialinių paslaugų įstaigose, socialinių paslaugų gavėjo namuose ir (ar) kitose viešose vietose teikiamos socialinės paslaugos ir asmeninio asistento teikiama pagalba;
- valymo, maisto tiekimo ir kitos paslaugos, teikiamos socialinių paslaugų įstaigose.