2020 01 31 /15:29

Santaros klinikose nuo koronaviruso galėtų būti gydoma iki 50 asmenų: vienas jau tikrintas

Santaros klinikose vienu metu galėtų būti gydoma per pusšimtis asmenų, užsikrėtusių naujuoju koronavirusu. Visgi realių laisvų lovų skaičius yra mažesnis, mat Infekcinių ligų korpuse gydosi sergantys ir kitomis infekcinėmis ligomis. Pasak medikų, vienas asmuo, esą turėjęs sąlytį su galimai sergančiu koronavirusu, jau buvo kreipęsis į ligoninę – visgi po stebėjimo jis buvo paleistas.
Santaros klinikų infekcinių ligų korpusas
Santaros klinikų infekcinių ligų korpusas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Penktadienį Santaros klinikose žurnalistams buvo parodytas praėjusiais metais oficialiai atidarytas Infekcinių ligų korpusas, kuris turėtų būti vienas pagrindinių bastionų kovoje su koronavirusu.

Pasak Infekcinių ligų centro Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus vedėjo Lino Svetiko, vienu metu korpuse galėtų būti gydomi iki 50 susirgusiųjų, mat tiek yra laisvų lovų.

Tiesa, jis pažymėjo, kad šiuo metu apstu sergančiųjų ir kitomis viršutinių kvėpavimo takų ligomis. Kiek – nepatikslino.

Specifinių medikamentų šiam virusui konkrečiai gydyti šiuo metu nėra.

Anot L.Svetiko, įtariamas koronavirusu užsikrėtęs asmuo greitosios pagalbos automobiliu būtų atvežamas į atskirą apžiūros patalpą. Taip jis su kitais priėmime laukiančiais asmenimis jokio kontakto neturtų.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Santaros klinikų infekcinių ligų korpusas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Santaros klinikų infekcinių ligų korpusas

Pasak L.Svetiko, gydytojai pas ligonį ateina pro atskirą įėjimą, iš priėmimo pusės. Prieš tai užsideda apsaugos priemones – kaukę ant galvos, pirštines, apsijuosiama vienkartiniu chalatu. Taip pat užsidedama vienkartinė kaukė veidui.

Mediko teigimu, paprastai naudojama medicininė kaukė. Visgi, jeigu būtų įtariamas koronaviruso atvejis, veido apsaugai gydytojai imtųsi stipresnės priemonės.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Santaros klinikų infekcinių ligų korpusas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Santaros klinikų infekcinių ligų korpusas

„Jeigu atvežamas asmuo su simptomais, primenančiais ūmią virusinę ligą, mes taikome standartines apsaugos priemones – kaukytė taikoma tiek pacientui, tiek personalui. Jeigu būtų patvirtina, kad infekcija pasižymi didesniu užkrečiamumu, ar tai būtų tuberkuliozė ar Ebola, priemonės būtų taikomos kitokios. Kaip Ebolai mes nesirengsime kiekvienam atvykusiam pacientui“, – teigė jis.

Po apžiūros, pacientais, priklausomai nuo laisvų vietų, arba būtų izoliuotas į vadinamąjį boksą arba išvežtas gydyti į palatą. Tiesa, anot L.Svetiko, šiuo metu žinomų vaistų nėra – naudojamas simptominis gydymas.

„Specifinių medikamentų šiam virusui konkrečiai gydyti šiuo metu nėra. Ir gydomas toks virusas, kaip ir kiti respiraciniai virusai, simptomiškai“, – teigė medikas.

Infekcinių ligų centro Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus vedėjo, į klinikas jau buvo kreipęsis asmuo, įtaręs, kad užsikrėtė nuo kito žmogaus, galimai sergančio koronavirusu. Po stebėsenos jis buvo paleistas su rekomendacijomis toliau stebėti savo sveikatos būklę.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Infekcinių ligų centro Priėmimo–skubiosios pagalbos skyriaus vedėjas Linas Svetikas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Infekcinių ligų centro Priėmimo–skubiosios pagalbos skyriaus vedėjas Linas Svetikas

Naujasis Infekcinių ligų korpusas buvo atidarytas praėjusių metų gruodžio mėnesį. Jis laikomas vienu moderniausių stacionarių infekcinių ligų gydymo padalinių visoje Rytų Europoje.

Anksčiau 15min studijoje sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis yra minėjęs, kad Infekcinių ligų korpusas atremti koronavirusą yra pasiruošęs „100 procentų.“

Pasaulyje dėl koronaviruso paskelbta ekstremali situacija. Viruso aukų skaičius siekia 213, taip pat patvirtinta beveik 2 000 naujų užsikrėtimo atvejų. Iš viso užsikrėtusiųjų yra beveik 10 tūkst.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai