2020 10 26

Santaros klinikos su kitomis ligoninėmis tariasi dėl COVID-19 pacientų guldymo

Ligoninėse pildantis COVID-19 pacientams skirtoms lovoms, Vilniaus Santaros klinikos, gydančios šiuos pacientus, tariasi su kitomis regiono ligoninėmis, kur būtų galima plėsti jiems skirtas lovas.
Medikai, kovojantys su koronavirusu
Medikai, kovojantys su koronavirusu / Vidmanto Balkūno nuotr. (VUL Santaros klinikos)

„Mes jau kalbame nuo pat ryto su Antakalnio ligonine, tai tikriausiai vis tiek, žiūrint į ateitį, savaitės pabaigai, reikės turėti kažkokias alternatyvas. Dabar dirbame tais klausimais, ar vienoje įstaigoje, ar kitoje. Bandome žiūrėti“, – BNS pirmadienį sakė Santaros klinikų direktorė valdymui Aušra Bilotienė-Motiejūnienė.

Jos teigimu, nors šiuo metu lovų dar pakanka, šiuos procesus reikia pradėti derinti iš anksto, kad kitos įstaigos spėtų pasiruošti, nuspręsti, kaip mažins savo teikiamų paslaugų apimtis ir pertvarkys savo veiklą. Santaros klinikų atstovai tariasi ir su kitomis ligoninėmis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aušra Bilotienė Motiejūnienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aušra Bilotienė Motiejūnienė

„Galbūt nebūtinai tai Vilnius bus, galbūt šalia Vilniaus, nes turi būti ir reanimacinės palatos, ir terapinio profilio, ir specialistai“, – kalbėjo ji.

Aušros Bilotienės-Motiejūnienės teigimu, Santaros klinikose, teikiančiose tretinio lygio paslaugas visam Vilniaus regionui, svarbu užtikrinti paslaugų prieinamumą, nes kai kurių jų daugiau niekur pacientai gauti negali.

Pasak jos, informacija apie lovų užimtumą ligoninėje – itin dinamiška, pacientai nuolat išrašomi ir priimami, tačiau, jos žiniomis, šiuo metu gydomi 64 pacientai, iš kurių septyni yra reanimacijoje.

Reanimacijoje ligoninė galėtų gydyti dar dešimt pacientų. Pacientams, kuriems nereikia reanimacijos, Santaros klinikose viename korpuse yra 15 lovų, kitame – 26.

„Šiandien yra keli išrašomi, bet neabejotinai yra ir belaukiančių, situacija keičiasi kas valandą“, – sakė ji.

Per parą, pasak jos, priimama nuo kelių iki keliolikos COVID-19 pacientų, kurių būklė yra vidutiniška arba sudėtinga. Vis dėlto per parą atvykstant po keliolika pacientų, ligoninė ima peržiūrinėti, kokių paslaugų apimtis galėtų mažinti.

Kaune – iššūkis dėl personalo

LSMU Kauno ligoninėje, gydančioje Kauno regiono COVID-19 pacientus, šiuo metu jų yra 69. Ligoninė, kurioje COVID-19 pacientams anksčiau buvo numatyta apie 100 lovų, šis skaičius dabar yra padidintas iki 130.

„Infrastruktūriškai viskas yra padaroma, tik iššūkis, kad būtų personalo“, – sakė ligoninės atstovas Saulius Tvirbutas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kauno klinikinės ligoninės atstovas Saulius Tvirbutas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kauno klinikinės ligoninės atstovas Saulius Tvirbutas

Pasak jo, augant hospitalizuotų pacientų skaičiui, itin brangus tampa kiekvienas darbuotojas: tiek jų apsauga, kad įstaigoje neįsipliekstų infekcijos židinys, tiek rezervo planavimas.

Planinių paslaugų įstaiga neriboja, nes pacientai kol kas gydomi infekcinių ligų korpuse.

„Jeigu užsipildytų tas 130 staiga, tai aišku, kad būtų iššūkis, nes jau dabar dirba tikrai labai intensyviai personalas“, – sakė ligoninės atstovas.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, dėl COVID-19 Lietuvos ligoninėse iš viso gydomi 322 žmonės, 31 iš jų – reanimacijoje.

Su deguonies kaukėmis gydoma 119 pacientų, dar 15 žmonių taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Iš beveik 17,1 tūkst. visų ligoninėse esančių lovų šiuo metu užimta per 10 tūkstančių. Reanimacijos lovų užimta kiek daugiau nei pusė: 331 iš 651 esamos.

Iš 590 lovų su dirbtine plaučių ventiliacija užimtos yra 207, iš 6 tūkst. lovų su deguonimi užimta 1,7 tūkstančio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai