Anot jos, artėjant prie ligonių užsipildymo ribos sostinės įstaigose, viltis kol kas dedama į plėsti COVID-19 vietų pažadėjusią Alytaus ligoninę ir į naujai pacientus pasirengusią priimti Švenčionių rajono ligoninę, bet čia nustatytas koronaviruso židinys.
„Lovų turime, kaip aš sakau, šiandienai užtektinai – apie 30 su trupučiu. Tačiau turime prasiplėsti Alytuje, klausimas yra rytoj ir dėl Švenčionių rajono – specialistai išvažiavo įvertinti situaciją, ar jie bus pajėgūs atsidaryti. Situacija keičiasi, galima sakyti, kiekvieną dieną, bet šiandien mūsų visame regione darbuotojų su lengva įtampa, bet pakanka“, – BNS sakė viena iš klinikų vadovių.
Situacija keičiasi, galima sakyti, kiekvieną dieną, bet šiandien mūsų visame regione darbuotojų su lengva įtampa, bet pakanka.
Anot jos, Vilniaus regiono ligoninėse iš viso gydomi 238 pacientai, didžioji dalis – Vilniuje, taip pat Ukmergėje, Alytuje. Santaros klinikose gydoma 117 pacientų, 15 reanimacijoje. Vilniaus klinikinėje ligoninėje yra 99 pacientai, trys – reanimacijoje.
„Parai tikrai esu visiškai rami. Stacionarizuojami 20-24 pacientai per parą, tad lovų turėtų pakakti. Toliau matysime, rytoj, kaip minėjau, turėtų Švenčionių ligoninė įsijungti, numatytos 32 vietos pirmuoju etapu“, – sakė A.Bilotienė Motiejūnienė.
Per parą, anot jos, paguldomi 20-25 nauji pacientai, jų amžiaus vidurkis – apie 60 metų, t.y. dominuoja vyresni, kitomis ligomis sergantys ligoniai, tačiau yra ir keletas vaikų ar per 20 metų jaunuolių.
Klinikų direktoriaus pavaduotoja taip pat pažymėjo, kad apie 60 proc. pacientų Vilniaus regione guli su deguonies kaukėmis, tad yra pakankamai sunkūs ir reikalaujantys priežiūros.
Mažėjant personalo, Santaros klinikos nuo penktadienio pasitelkė Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto studentus – jie skubiai apmokyti ir dirba slaugytojo padėjėjais, planuojama prašyti studentų pagalbos ir iš Vilniaus kolegijos.
Santaros klinikos taip pat tikisi atnaujinti kai kurias planines paslaugas, tad naujų medikų darbo rankų reikia nuolat.
„Šiandien nėra tokio SOS signalo, bet esame nuolatinėje diskusijoje, nes kas serga, kas saviizoliacijoje – penktadienį buvo 71 saviizoliacijoje ir arti 50 sergančių, tai kažkur virš 120 yra su COVID-19. Bet yra ir kitos ligos. Bet gelbstimės turėdami rezidentūros bazę – yra rezidentų, kurie sutinka ir nori dirbti, bet yra nuolatinės derybos“, – pabrėžė ji.
Santaros klinikų atstovė sako, kad net ir kritiniu atveju ligoninės ieškos papildomų resursų atsisakydamos tų planinių paslaugų, „kurios nesukeltų diskomforto ar neatneštų papildomų sveikatos sutrikimų žmonėms“.
„Jei matome, kad lovų galime turėti daugiau, nei žmogiškųjų išteklių, gali tekti persižiūrėti, kokias paslaugas teikti, kokių ne, kokias „švarias“ ligonines palikti mūsų regione, kokias – ne, kokia apimtimi teiksime planines paslaugas“, – kalbėjo medikė.
Šeštadienį ir sekmadienį Lietuvoje nustatyta beveik po 2 tūkst. naujų koronaviruso atvejų, mirė 15 žmonių.