„Vertindamas mūsų policijos pareigūnų darbą, neabejojau, jog viešai skleidžiami gandai tėra noras nusikalstamu būdu visuomenėje kurstyti nesaugumo jausmą. Tačiau dar kartą patikrinta informacija leidžia daryti pamatuotas išvadas“, – sako ministras A.Melianas.
Vidaus reikalų ministro teigimu, būtent viešai paskleistos informacijos tyrimai yra padėję kaimyninių valstybių teisėsaugininkams sulaikyti agresyvius futbolo sirgalius, užkardyti kitus nusikaltimus. „Tai, kas vyksta realiame pasaulyje, pamažu keliasi ir į interneto erdvę. Ne išimtis – ir nusikaltimai. Norvegijos žudiko Anderso Behringo Breiviko byla parodė, kad jie ir įvyksta, kai teisėsaugą kuruojantys politikai į tai nereaguoja, – teigia ministras. – Todėl keista, kad Lietuvoje pasirodžius gandams, kurie kursto visuomenės nesaugumo jausmą, kai kurie politikai ir komentatoriai leido sau tai įvertinti nerimtai. Esu įsitikinęs, kad mano, kaip vidaus reikalų ministro, pareiga į tai reaguoti.“
Informuodamas apie situaciją, Policijos generalinis komisaras S.Skvernelis patikino, kad šiemet Lietuvoje neužregistruotas nė vienas vaiko pagrobimas – nei didžiuosiuose prekybos centruose, nei kokiose kitose šalies vietose, o žmonių saugumas viešose vietose užtikrinamas.
„Savo ruožtu policija dės visas pastangas, kad tokių gandų skleidėjai būtų surasti ir jiems būtų pritaikytos pačios griežčiausios įstatyme numatytos sankcijos“, – teigia Policijos generalinis komisaras.
Šiuo metu policija spendžia, ar pradėti ikiteisminį tyrimą dėl melagingo pranešimo apie visuomenei gresiantį pavojų paskleidimo pagal Baudžiamojo kodekso 285 str. Asmenys įvykdę tokią nusikalstamą veiką, gali būti baudžiami bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.