Premjeras trečiadienį pabrėžė, kad dar anksčiau sprendžiant vakcinų klausimus buvo priimta, kad jos bus įsigyjamos iš skolintų lėšų. Jis patikino, kad kito būdo nėra.
Anot S.Skvernelio, dabar neįmanoma pasakyti, kokios sumos vakcinoms prireiks.
„Nėra tos sumos. Žinosime sumą tada, kai pirma partija vakcinų –vienos ar kitos įmonės – pasieks Lietuvą. Tikimės, kad tai įvyks, kaip Europos Komisija žada, iki Kalėdų, iki gruodžio pabaigos“, – kalbėjo politikas.
Jo teigimu, daug kas yra įsigyjama, bet bus išnaudojami ir tie pajėgumai, kuriuos dabar turi gydymo įstaigos.
„Tada matysime, kokia suma reikalinga. Tą sumą galėsime dengti iš skolintų lėšų. Tai darėme daugelį metų, kai nėra žinomos išlaidos, kurios bus reikalingos“, – teigė jis.
S.Skvernelis sakė nežinantis detalių, kaip vyks vakcinacija – kokios grupės bus vakcinuojamos pirmiau.
Jis pabrėžė, kad tvarka jau parengta, bet plačiau apie ją gali pasisakyti laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
A.Veryga: sunkiau bus susikviesti žmones skiepytis
A.Veryga sakė, kad tai yra šeštoji vakcina, dėl kurios nusprendė Lietuva.
Plačiau apie sprendimą įsigyti vakciną skaitykite čia.
A.Veryga pabrėžė, kad yra parengtas vakcinacijos planas. Jis nenorėjo plačiau papasakoti, koks planas svarstomas.
„Turėkime galvoje, kad tai nėra kažkokie įspūdingai dideli krovinių kiekiai, kuriuos logistiškai būtų labai sudėtinga atgabenti“, – teigė jis.
Anot A.Verygos, didesnis iššūkis už vakcinų atgabenimą ir sandėliavimą bus prisikviesti žmones skiepytis, organizuoti jų atvykimą, pakvietimą.
Laikinasis ministras pabrėžė, kad tai nėra pirmoji vakcina, kurią Lietuva atsiveža, sandėliuoja. „Nereikia iš to daryti kažkokio ypatingo įvykio“, – pridūrė jis.
„Jei daug vakcinos atkeliaus, didesnė problema bus sukviesti daug žmonių ir užsitikrinti logistiką“, – sakė jis.
V.Šapoka: nėra jokios rizikos, kad valstybė negalėtų vakcinų įsigyti
Finansų ministras Vilius Šapoka sakė norintis nuraminti – ar šiemet reikėtų mokėti, ar kitais metais, valstybė bus pajėgi. Nedelsiant būtų atsiskaitoma tiek už vakciną, tiek už logistiką.
„Kai iš pradžių nežinome net apytiksliai, kokie įsipareigojimai, numatoma, kad prireikus gali būti naudojamos skolintos lėšos. Tikrai nėra jokios rizikos, kad valstybė negalėtų vakcinų įsigyti. Norime būtų tarp pirmųjų valstybių, kurios įsigytų vakcinų“, – aiškino jis ir pabrėžė, kad dėl to toks lankstus mechanizmas ir numatytas – dėl laiko.
Sustiprino karantino ribojimus
Trečiadienį Vyriausybė Viešose vietose leido būriuotis ne daugiau kaip po 2 žmones, su tam tikromis išimtimis uždrausta prekyba laikinosiose zonose. Griežtesnių ribojimų prekybininkams nenumatoma. Apsiribota tik rekomendacijomis.
Anot S.Skvernelio, nebuvo net svarstyta riboti prekybos centrų darbo laiko – trečiadienio ribojimai priimti pagal ekspertų siūlymą.
„Kol kas tikrai to lūžio nematome. Pastebime, kad augimas yra sustojęs, bet tai tikrai nėra tenkinanti situacija“, – sakė jis.
S.Skvernelio teigimu, ne tiek svarbu, kokie ribojimai bus, svarbiausia, kad žmonės jų laikytųsi.
„Mes galėtume dar daugiau įvairiausių ribojimų nustatyti, jeigu reikia, tai ir bus padaryta, bet ne valdžia su savo draudimais ir ribojimais garantuoja sėkmę. Jeigu žmonėms tai nėra priimtina, jie nevyko, nesilaiko ir nėra supratimo, kad reikia to ne dėl valdžios, bet dėl mūsų pačių, tai tas rezultatas ir yra toks“, – teigė jis.