Sausio 25 dieną Vilniaus miesto 3–iasis apylinkės teismas skelbs sprendimą minėtoje byloje.
Trečiaisiais asmenimis šioje byloje patraukta 14 žmonių, tarp jų – Sausio 13–osios aukų tėvai, Kovo 11–osios Akto signatarė, dabartinis parlamentaras Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas.
Pirmadienį teismo posėdyje dalyvavusi Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos atstovė Jūratė Marcinkevičienė piktinosi, kad Sausio 13–osios minėjimo išvakarėse 1991 metais žuvusiųjų artimieji priversti minti teismo slenkstį.
„Sausio 13–osios išvakarėse teisiami aukų tėvai. Kur tai matyta“, – BNS sakė J.Marcinkevičienė.
Žuvusiųjų per Sausio 13–ąją artimieji – Stasė Asanavičienė, Vincė ir Antanas Gerbutavičiai, Vanda ir Rimantas Juknevičiai, Vitalija ir Juozas Krivickai, partizanas, Juozo Lukšos–Daumanto brolis Antanas Lukša, disidentė sesuo Nijolė Sadūnaitė, parlamentaras A.Anušauskas, signatarė Zita Šličytė ir kiti – teisme turi aiškintis dėl 2004 metų birželį pasirašyto „Lietuvos piliečių memorandumo dėl K. Prunskienės valstybinio nepatikimumo“.
Jame teigiama, kad tuomet į prezidento postą pretendavusi Kazimira Prunskienė yra valstybiškai nepatikima.
Be kita ko, šiame pareiškime buvo ir sakinys, kad „K.Prunskienė palaikė ryšius su KGB agentu A.Klimaičiu“.
A.Klimaitis reikalauja, kad šis teiginys būtų paneigtas. Beje, paneigimo jis reikalauja iš memorandumą paskelbusių žiniasklaidos priemonių, o ne iš pareiškimo autorių.
Liustracijos komisija buvo pripažinusi A.Klimaitį slapta bendradarbiavus su sovietų saugumu ir turėjus Kliugerio slapyvardį, bet 2006 ir 2007 metais teismų sprendimais šis nutarimas panaikintas.
Pirmoji baudžiamoji byla dėl A. Klimaičio galimų ryšių su KGB iškelta dar 1992 m. Tačiau vėliau prokurorai paskelbė, kad A.Klimaitis esą nežinojęs sąmoningai bendradarbiaujantis su KGB darbuotojais, o tik buvo išnaudojamas kaip informacijos šaltinis.