Atsakymai į šiuos klausimus – sekmadienio, Sausio 13-osios „Savaitėje“.
Taip pat laidoje žiūrėkite:
Kodėl prieš įtakingus žmones ir politikus pradėti tyrimai retai baigiasi realiomis bausmėmis? Apie politiką, moralę ir slapstymąsi už teisinės neliečiamybės Seime.
Lietuvoje pradedama daugybė tyrimų, juos pradėjusios tarnybos apie tai plačiai pasiskelbia viešoje erdvėje, įtariamieji demonstratyviai, su antrankiais vedžiojami prieš televizijų kameras, o galutinio rezultato tenka laukti ne vienus metus arba garsiai pareikšti įtarimai į viso subliūkšta.
Štai dar prieš dvejus metus Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo metiniame pranešime minėjo, kad per metus pradėta per septynis šimtus ikiteisminių tyrimų už korupcines veikas.
Tačiau realiai laisvės neteko tik 18 nusikaltėlių. Korupcinėse machinacijose buvo ar yra įklimpęs ne vienas politikas ar šiaip žinomas žmogus. Nuo Viktoro Uspaskicho, Vito Matuzo, Romo Adomavičiaus iki krepšinio federacijos generalinio sekretoriaus Mindaugo Balčiūno.
O viena iš piliečių nusivylimo teisėsauga priežasčių ta ir yra, kad įtakingų žmonių kaltė paprastai neįrodoma. Pokalbis „Savaitės“ studijoje su buvusiu Panevėžio STT vadovu, dabar Seimo nariu Povilu Urbšiu.
Kodėl Isabella Tobias negavo pilietybės arba nuo ko Lietuva ginasi savo Pilietybės įstatymu?
„Savaitė“ – sekmadienį 20.50 val. per LRT televiziją.