Parlamentarė Ingrida Šimonytė teigia, kad pradžioje J.Assange'as galėjo pasirodyti kaip karštas kovotojas su Didžiuoju Broliu ir už žodžio laisvę, tačiau dabar niekas iliuzijų dėl jo intencijų ir tikslų neturi.
„Tapęs kone etatiniu rusiškos propagandos darbuotoju žmogus negali turėti nieko bendra su žodžio laisve ir kova prieš perdėtą valstybės kišimąsi į žmonių gyvenimus“, – sako ji.
Ekonomistas Gitanas Nausėda mano, kad J.Assange'as buvo idealistas, kuriuo sumaniai pasinaudojo tie, kam idealizmas visiškai svetimas ir kurie savo paslaptis gali slėpti, jei reikia, atjungdami visą šalį nuo interneto.
Europarlamentaras Valentinas Mazuronis J.Assange'ą ir jo veiklą vertina vienareikšmiai teigiamai.
„Tai, kad jo veiklos pasekmėje visi mes sužinojome daug dalykų, kuriuos bandė nuo mūsų nuslėpti, yra gerai“, – sako politikas.
Eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis teigia, jog J.Assange'as turi būti vertinamas kompleksiškai – čia negali būti nei juoda, nei balta.
„Norint visa tai išsiaiškinti galioja senas patarimas: reikia sverti pliusus ir minusus“, – teigia jis.
Seimo narys Naglis Puteikis įsitikinęs, jog J.Assange'as turėjo nuoširdžių ketinimų atskleisti didžiųjų valstybių, jo teigimu, vykdomus žmogaus teisių pažeidimus, tačiau jo veiklos laikotarpiu paaiškėjo, kad absoliuti dauguma J.Assange'o iniciatyva skelbtų dokumentų yra JAV kritika.
Parlamentaras Mindaugas Puidokas Julianą Assange'ą laiko novatorišku, naujų laikų pilietinės visuomenės budintoju ir asmeniu, kurio įkurtas „WikiLeaks“ privertė pasitempti visas demokratiškas valstybes.
Filosofas Arvydas Juozaitis į klausimą atsakė lakoniškai: „Pirmiausia tai yra drąsus žmogus. O drąsa pasaulyje dabar yra ypatingos kainos dalykas.“
Europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis į 15min klausimus neatsakė, premjeras S.Skvernelis 15min projekte nusprendė nedalyvauti.