Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos pranešime spaudai teigiama, kad skelbtą konkursą laimėjo bendrovė „Tramera“. Su įmone vieneriems metams pasirašyta generalinė sutartis. Konkretiems objektams griauti bus sudaromos atskiros sąmatos ir pasirašomos papildomos sutartys. Pastarosios galios, kol bus įvykdyti numatyti darbai.
Valstybinės teritoriojų planavimo ir statybos inspekcijos viršininkė Laura Nalivaikienė teigė, jog pasirašius sutartį su vienu rangovu bus paprasčiau šalinti savavališkos statybos padarinius – griauti neteisėtai pastatytus statinius.
„Skelbti atskirus konkursus kiekvienam savavališkai pastatytam statiniui griauti nėra tikslinga. Būtų sugaišta daug laiko ir darbai ne taip greitai pajudėtų“, – sakė L. Nalivaikienė.
Šiuo metu visoje šalyje yra 38 savavališkai pastatyti pastatai, kurių savininkai nėra įvykdę teismo sprendimų juos nugriauti. Daugiausia tokių yra Vilniaus apskrityje – 15. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija kreipėsi į apylinkių prokuratūras, prašydama iškelti baudžiamąsias bylas statytojams, nevykdantiems teismų sprendimų. Ši priemonė buvo veiksminga – prokuratūrai vos pranešus apie gresiančią baudžiamąją bylą, pažeidėjai suskumba šalinti savavališkos statybos padarinius.
Pažeidėjų, neskubančių vykdyti teismų sprendimų, laukia ir piniginės baudos – iki 200 litų už kiekvieną pradelstą dieną, jeigu savavališkas statinys nepašalintas iki numatyto termino. Baudas pažeidėjams skirs teismai pagal antstolių pateiktus pareiškimus.
Asmenims, kurie vykdė savavališką statybą ar kitaip pažeidė statybą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus, jeigu dėl to įvyko statinio avarija ir žuvo žmogus arba buvo sunkiai sutrikdyta žmogaus sveikata, arba padaryta didelė žala aplinkai ar didelė turtinė žala asmeniui, gresia baudžiamoji atsakomybė. Tokie asmenys baudžiami bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.