Meniu kuklesnis
Bistrampolio dvaro savininkas kunigas Rimantas Gudelis teigė, kad šiuo metu saviizoliacijoje yra apie dešimt žmonių. „Seniau buvo kelis kartus daugiau, o dabar beliko tik dešimt. Kelis iš jų vežėme tikrinti į mobilųjį punktą prie „Cido“ arenos, tačiau kol kas visi atsakymai neigiami“, – pasakojo R.Gudelis.
Kunigas atviravo, jog meniu saviizoliacijoje esantiems asmenims sudarytas kitoks, kiek kuklesnis. „Kadangi jie sėdi užsidarę, nė nėra kur sudeginti kalorijų. Bet tikrai visi džiaugiasi, kad maitiname skaniai. Jokių nusiskundimų girdėti neteko.“
Savivaldybė prisideda labai kukliai
R.Gudelis teigė, kad Panevėžio rajono savivaldybė prie saviizoliacijos pinigine prasme prisideda labai kukliai. „Taip tikriausiai numatyta įstatymų. Bet finansavimas labai mažas“, – pasakojo jis.
Trūkumas – šeimos ilgesys
JP pavyko pakalbinti ir vieną iš tolimųjų reisų grįžusį vairuotoją, kuris šiuo metu izoliuojasi Bistrampolio dvare. Jis teigė, kad sąlygos čia išties geros, lovos patogios, maistas skanus, o vienintelis trūkumas – šeimos ilgesys.
Skirta beveik 100 tūkst.
Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis atviravo, kad bendra suma, kurią skiria įstaigoms, priimančioms tautiečius saviizoliacijai, beveik 100 000 eurų.
„Ši suma skaičiuojama su viskuo, kas buvo reikalinga saviizoliacijai: su apsaugos prekėmis bei priemonėmis, kurių trūko įstaigoms, kad galėtų priimti žmones saviizoliacijai“, – teigė meras.
Konfliktų nekilo
Tuo tarpu „Romantic“ viešbučio direktorė Dalia Remeikaitė teigė, kad šiuo metu saviizoliazijoje nebėra nė vieno žmogaus. „Piko metu, praėjusį mėnesį, daugiausiai viešbutyje saviizoliavosi 19 žmonių“, – pasakojo ji.
Konfliktų viešbutyje jokių nekilo, viskas vyko gražiai ir sklandžiai. „Žmonės pasitaikė labai supratingi. Saviizoliacija vyko išties tvarkingai. Kai kurie net juokavo, kad žmonos taip gerai nemaitina, kaip mes čia“, – juokėsi D.Remeikaitė bei pridūrė, jog jokio atskiro meniu nekūrė, o teikė tai, ką įprastai duodavo verslo pietų metu.
Savivaldybė moka nedaug
Taip pat „Romantic“ viešbučio direktorė atviravo, jog savivaldybė moka išties nedaug. Kiek tiksliai – neatskleidė.
„Savivaldybė dar net nesumokėjo pinigų, laukiame kada išmokės. Dabar visi viešbučiai uždaryti, o priimti žmones saviizoliacijai – vienintelis būdas bent kiek užsidirbti, bet, tiesą sakant, ir to užsidirbimu nepavadinčiau“, – pasakojo D.Remeikaitė.
Išleido apie 70 tūkst. eurų
Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna, pasakojo, jog Panevėžio miesto savivaldybė apgyvendinimui ir pervežimui išleido apie 70 000 eurų.
„Nuo karantino pradžios savivaldybės izoliavimo patalpose apgyvendinti 85 asmenys. Iš oro uostų, kelto, Lenkijos ir Latvijos pasienio į saviizoliacijos vietas pervežtas 91 asmuo, skaičius dar gali augti“, – teigė jis bei dėkojo apgyvendinimo paslaugas teikiančioms įstaigoms, kurios karantino metu sugebėjo operatyviai pertvarkyti savo veiklą.