Pasak Šiaulių mero, Lietuvos savivaldybių asociacijos viešųjų pirkimų komiteto pirmininko Artūro Visocko, viešųjų pirkimų procesas turėtų būti orientuotas į kuo skaidresnį ir spartesnį projektų įgyvendinimą, o ne jų vilkinimą didinant administracinius kaštus ir sąnaudas.
„Puikus pavyzdys – atvejai, kai įvykus viešųjų pirkimų procedūrai ir sudarius su tiekėju sutartį, pastarasis nesugeba jos tinkamai vykdyti. Mes siūlome, kad likusius darbus, paslaugas ar prekes būtų galima įsigyti iš vykdyto konkurso pasiūlymų eilėje likusių tiekėjų taikant neskelbiamų derybų būdą arba tiesiogiai sudarant sutartį,“ – sakė A.Visockas.
Anot jo, šiuo metu to daryti neleidžia Viešųjų pirkimų įstatymas - konkursą reikia skelbti iš naujo, o tai užtrunka daug laiko.
Taip pat siūloma numatyti galimybę pasiūlymus tikslinti, jei padaromos akivaizdžiai techninio pobūdžio klaidos. A.Visocko teigimu, dabar neretai pasiūlymai atmetami dėl tiekėjo padarytos techninės klaidos ar dėl to, kad kartu su pasiūlymu nepateikti visi reikiami dokumentai, nors žinoma, kad jie tikrai yra.
Asociacijos teigimu, dabartinis reglamentavimas apsunkina nesudėtingų ir standartinių objektų, pavyzdžiui, tiltų, viadukų, gatvių, dviračių takų, statybą ar remonto darbų pirkimą, todėl siūloma atsisakyti ir reikalavo atskirai pirkti projektavimo ir statybos darbus bei leisti neskaidyti įprastų statinių, susisiekimo komunikacijų ir kitų objektų, kurie nėra ypatingi.
Be kita ko, siūloma supaprastinti reikalavimus mažos vertės pirkimams ir savivaldybėms pačioms leisti nustatyti pasiūlymų pateikimo terminą.