Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2018 10 11

Seimas balsuos dėl medikamentų su kanapėmis įteisinimo

Ketvirtadienį parlamentarai planuoja paskutinį balsavimą dėl medikamentų, savo sudėtyje turinčių kanapių, įteisinimo.
LR Seimo salė
LR Seimo salė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Tai istorinis sprendimas, kuris atvers galimybes sunkiai sergantiems ligoniams gauti vaistų, kurių sudėtyje yra kanapių, tai yra vaistų, kurie registruoti Europos Sąjungoje, jie gali būti skirti gydyti tiek pačias ligas, tiek malšinti simptomus. Kalbame apie vėžinius susirgimus po chemoterapijos, kalbame apie išsėtinę sklerozę, apie epilepsiją, apie autoimunines ligas“, – BNS sakė iniciatyvos sumanytojas konservatorius Mykolas Majauskas.

Jis su kolege Irena Degutiene pernai rugsėjį iškėlė idėją įteisinti medicininių kanapių vartojimą. Jie kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą su siūlymu tokius medikamentus leisti vartoti Lietuvoje. Tuomet Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai sveikatos apsaugos ministras A.Veryga, frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis ir tuometinė Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė registravo atitinkamas pataisas.

Farmacijos bei Narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrolės įstatymų pataisos leistų medicinoje naudoti tokius vaistinius preparatus, jei jų saugumas ir veiksmingumas yra įrodytas moksliniais tyrimais, o preparatas registruotas.

Nauja tvarka įsigaliotų nuo 2019 metų gegužės.

„Šiandien dalis ligonių ir jų artimųjų priversti būti nusikaltėliais, bandydami gauti tuos ES registruotus vaistus, nelegaliai juos atsivežti čia“, – tvirtino M.Majauskas.

Jis pabrėžė, kad įstatymas leis legaliai įvežti vaistus, sudėtyje turinčius kanapių, o ne įsigyti pačių kanapių.

„Šis projektas nesuteiks jokios galimybės gauti pačios žaliavos, tai yra kanapių. Jeigu kas nors įsivaizduoja, kad priėmus šį sprendimą bus galima parūkyti žolės prieš diskoteką, tai tikrai ne, tam jis nėra skirtas. Kalbame apie sunkių ligonių gydymą ir užtikrinimą, kad jiems būtų prieinamas geriausias gydymas“, – BNS sakė M.Majauskas.

Pagal įstatymą, įvertinus, kad tokių vaistų sudėtyje yra narkotinių ir psichotropinių medžiagų, jiems būtų taikomos itin griežtos naudojimo, apskaitos ir išdavimo pacientams taisyklės.

Dabar Lietuvoje medicininės kanapės neatskiriamos nuo rekreacinių ir yra draudžiamos pagal Farmacijos įstatymą. Jame nurodoma, kad medicininiais tikslais naudoti galima tik Narkotinių ir psichotropinių medžiagų antrajame sąraše esančias medžiagas, o kanapės įrašytos draudžiamame vartoti pirmame sąraše.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų