„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2021 06 29

Seimas balsuos, kaip didėjant akcizui brangs alkoholis ir rūkalai

Seimas antradienį apsispręs, kaip ateinančius trejus metus didės akcizai alkoholiui ir rūkalams, o tai reiškia, kad brangs ir visi stiprieji gėrimai bei tabako gaminiai.
Rūkymo draudimo zona Miesto sode
Moteris rūko / Aliaus Koroliovo/15min nuotr.

Nauji akcizai būtų taikomi alui, vynui iš šviežių vynuogių ir kitiems fermentuotiems gėrimams, tarpiniams produktams, etilo alkoholiui, cigaretėms, cigarams bei cigarilėms, rūkomajam tabakui, kaitinamojo tabako produktams, elektroninių cigarečių skysčiui ir neapdorotam tabakui.

Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas įsitikinęs, kad tuomet, kai valstybė nedidina akcizų didėjant prekių įperkamumui, prekybininkai patys stengiasi didinti kainas, suprasdami, kad jeigu ne valstybė, tai jie atsirieks pyrago dalį.

Dėl akcizų kėlimo kitąmet, 2023 ir 2024 metais pusė litro sidro kasmet brangtų po 8-10 centų, vynuogių vynas virš 8,5 laipsnių stiprumo daugiau kainuotų po 10-12 centų, už alkoholinius kokteilius tektų mokėti po 9-11 centų daugiau, vermutas iki 15 laipsnių brangtų po 9-10 centų, o spirituotas vynas virš 15 laipsnių – po 12-15 centų.

Stiprieji gėrimai brangtų labiausiai: už pusę litro degtinės, trauktinės, brendžio, stipraus likerio tektų palikti po 32-36 centus kasmet daugiau, o mažiausiai brangtų alus (5,5 laipsnio stiprumo) – po 2-3 centus kasmet.

Labiausiai, po 32 proc. kasmet, augtų kaitinamojo tabako akcizas, elektroninių cigarečių skysčio – po 25-32 proc.

Cigarečių (20 vnt.) pakelis 2022-2024 metais brantų po 17-20 centus, cigarai ir cigarilės (20 g) – po 27-39 centus, rūkomasis tabakas (20 g) – po 17-20 centų, kaitinamojo tabako produktai (20 vnt.) – po 27-47 centus, o elektroninių cigarečių skystis (2 ml) – po 7-15 centus.

Ne masinės gamybos alui, kitaip vadinamam kraftiniu alumi, siūloma taikyti lengvatą – 50 proc. tarifo. Tokia lengvata galėtų pasinaudoti mažosios alaus daryklos, kurių Lietuvoje yra 58. Sumažintas tarifas būtų taikomas ne visam jų pagamintam alui, o tik pirmiesiems 10 tūkst. hektolitrų per metus.

2019-2020 metais akcizai alui ir vynui neaugo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų