„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2014 10 21

Seimas dar galvos, ar žurnalistų prievaizdais skirti ir Katalikų Bažnyčios vyskupus

Seimo dauguma antradienį neišdrįso priimti Visuomenės informavimo įstatymo pataisų, kurios žurnalistų veiklą prižiūrėtų ir Katalikų bažnyčios vyskupai. Seimas pritarė Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkės Aldonos Pitrėnienės pasiūlymui ir grąžino šias pataisas į svarstymo stadiją. Tai reiškia, kad jas pakartotinai svarstys komitetai.
Rožančius
Rožančius / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Už tokį sprendimą vieningai balsavo Darbo partija ir socialdemokratai, o „Tvarkos ir teisingumo“ atstovų nuomonės išsiskyrė – susilaikė trys šios partijos atstovai. Projekto grąžinti į svarstymo stadiją nenorėjo didžioji dalis konservatorių ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovų.

Antradienį į Seimą atvykęs Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) pirmininkas Dainius Radzevičius norėjo sukritikuoti pataisas, tačiau jam žodis nebuvo suteiktas – to neprireikė, nes įstatymo pakeitimai liko nepriimti.

Vienas iš tokį pasiūlymą pateikusių Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių Jurgis Razma teigė nieko blogo tame nematantis.

Pataisomis tarp Visuomenės informavimo etikos asociacijos steigėjų šalia žurnalistus ir žiniasklaidos priemones vienijančių organizacijų siūloma įtraukti ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Vyskupų konferenciją.

Vienas iš tokį pasiūlymą pateikusių Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių Jurgis Razma teigė nieko blogo tame nematantis.

D.Radzevičius anksčiau išplatintame pareiškime teigė, kad pasiūlymu įtraukti vyskupą iš esmės  buvo sugriauta esminė įstatymo pakeitimų idėja – sukurti efektyvią ir profesionalią žiniasklaidos savireguliacijos sistemą, kuri neatstovautų nė vienai politinei, religinei ar kokiai kitai visuomeninei grupei, konkuruojančiai savo idėjomis su kitomis panašiomis organizacijomis.

„Net ir labai įtakingos Lietuvoje vienos religinės konfesijos protegavimas ir išimtinių teisių sukūrimas žlugdo galimybę apskritai steigti Visuomenės informavimo etikos asociaciją“, – įsitikinęs jis.

Diskusijos, kaip pertvarkyti žiniasklaidos savireguliacijos sistemą, tęsėsi beveik metus. Po jų atsirado pasiūlymas vietoj Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos (LŽLEK) įsteigti Visuomenės informavimo etikos asociaciją.

Jos steigėjais taptų įvairios žurnalistus ir žiniasklaidos priemones vienijančios organizacijos ir ji savo veikla siektų užtikrinti Etikos kodekso nuostatų laikymąsi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs