Už šio teisės akto pakeitimus balsavo 88 Seimo nariai, prieš balsavusiųjų nebuvo, susilaikė keturi parlamentarai, pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius.
Pagal priimtas įstatymo pataisas, prekiauti antikvariniais daiktais, įrašytais į Kultūros vertybių registrą, taip pat sukurtais ar pagamintais iki 1800 metų, bus galima gavus Kultūros paveldo departamento išduotą licenciją, o sukurtais ir pagamintais nuo 1800 metų iki 1940 metų – raštu arba elektroninėmis priemonėmis pranešus Kultūros paveldo departamentui apie prekybos vietas ir laiką.
Kultūros paveldo departamentas turės teisę per 20 darbo dienų sustabdyti antikvarinio daikto pardavimą, jeigu kils įtarimas dėl jo disponavimo teisėtumo arba svarbos Lietuvos kultūros paveldui. Jeigu per 20 darbo dienų Kilnojamųjų kultūros vertybių vertinimo komisija nustatys, kad antikvarinis daiktas atitinka siūlomų įrašyti į Kultūros vertybių registrą kilnojamųjų daiktų vertinimo kriterijus, jis galės būti valstybės išperkamas arba savininko sutikimu įrašomas į Kultūros vertybių registrą.
Įstatymo nuostatomis taip pat įtvirtinama, kad pirkti, parduoti, mainyti, dovanoti, įkeisti, išnuomoti, suteikti panaudai archeologinius radinius ar kitaip perleisti nuosavybės arba valdymo teises į juos bus draudžiama, išskyrus archeologinius radinius, kurie teisėtai įgyti kitose valstybėse ir įvežti į Lietuvą, taip pat archeologinius radinius, kurie perleidžiami muziejui.
Įvežant į Lietuvą kitose užsienio valstybėse teisėtai įgytus archeologinius radinius, būtina bus turėti ir iki išvežimo iš Lietuvos saugoti jų įsigijimą patvirtinančius dokumentus, kuriuose būtų nurodytas įsigyto archeologinio radinio pavadinimas, individualūs jo požymiai, įsigijimo vieta, data.