Pasak Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno Jurgio Razmos, siūlyti kreipimąsi dėl „Lietuvos dujų“ privatizavimo teisėtumo jį paskatino KT sprendimas dėl „Alitos“ privatizavimo. KT šios įmonės privatizavimą yra pripažinęs antikonstituciniu.
Aš dabar nesileidžiu į fantazijas, koks galėtų būti Konstitucinio Teismo nutarimas, – sakė J.Razma.„Aš dabar nesileidžiu į fantazijas, koks galėtų būti KT nutarimas“, – sakė J.Razma. Anot jo, pirmiausia reikia sulaukti KT sprendimo, o tada jau bus galima svarstyti, ką daryti.
„Tvarkietis“ Julius Veselka tokio kreipimosi tikslingumu abejojo. Esą po KT sprendimų neteisėtų privatizavimų atšaukti niekas nebesirengia, tad tokie kreipimaisi tik virsta komedija. „Aš girdėjau, jūsų teisingumo ministras yra pareiškęs, kad spręsti „Alitos“ klausimą jau neapsimoka“, – sakė J.Veselka.
Reikia karinių mokymų
Dabartinė Seimo dauguma suabejojo ir anos kadencijos Seimo sprendimu atsisakyti Lietuvoje šauktinių kariuomenės. Esą kiekvienam piliečiui turi būti sudaryta teisė ginti tėvynę, todėl jauni žmonės turi būti to mokomi. Įstatymo projektą pristatęs TS-LKD narys Stasys Šedbaras sakė, jog mokytis ginti tėvynę turėtų ne tik vaikinai, bet ir merginos.
Socdemas Juozas Olekas nuogąstavo, kad tarnyba kariuomenėje pasidarys prievartinė. „Tvarkietis“ Petras Gražulis nesuprato, kodėl negalima paprasčiausiai parengti įstatymo pataisos ir reikia kreiptis į KT.
„Mes norime politinę atsakomybę nuo savęs permesti KT“, – sakė „darbietis“ V.Gapšys. Anot jo, esamą situaciją reikia taisyti Seime, o ne apkrauti darbu KT.
„Aš manau, kad greitai visus įstatymus perkelsime į KT ir jis dirbs už Seimą“, – replikavo „darbietis“ Kęstutis Daukšys.