Seimas antradienį 122 balsais priėmė tai numatančias Sveikatos draudimo įstatymo pataisas, leidžiančias į keturių mėnesių terminą neįskaičiuoti ekstremalios situacijos ir karantino laikotarpio.
„Valstietis“ Tomas Tomilinas akcentavo Lietuvoje augančią socialinių paslaugų paklausą.
„Geometrine progresija auga įvairiausių paslaugų, slaugos poreikis ir mes artimiausioje ateityje turėsime svarstyti labai rimtus finansavimo šaltinių padidinimus šiai sričiai, nes mūsų visuomenė sensta, poreikiai didėja“, – kalbėjo T.Tomilinas.
Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Rimantė Šalaševičiūtė sakė, kad kai kuriose slaugos ligoninėse prašoma žmonių susimokėti už paslaugas, jei jie ten prižiūrimi daugiau nei 120 dienų.
„Šita pataisa priminė ir iškėlė seną problemą, kad valstybė apmoka tik už keturis mėnesius ir toliau patys žmonės turi mokėti. Tačiau dauguma jų ne iš gero gyvenimo ten guli, nes neturi, kas jais namuose rūpinasi, o tūkstančio eurų, kuriuos mažiausiai reikia mokėti už vieną mėnesį, jie tiesiog neturi“, – teigė „valstietis“ Stasys Tumėnas.
Pasak konservatorių frakcijos nario Justo Džiugelio, į vieną slaugos ir globos įstaigą šiuo metu laukia nuo 50 iki 500 žmonių.
Dabar slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėse žmogus nemokamai gali būti iki 120 dienų per metus. Šiuo metu jose yra apie 1,7 tūkst. žmonių, o vidutinė paslaugų kaina – 34,8 euro per dieną.