Šiuo metu interesus supainioję asmenys vienus metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negali būti skatinami ir skiriami į aukštesnes pareigas, o tarnybos santykiams pasibaigus bet kuriais pagrindais, trejus metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negali būti priimami į valstybinę tarnybą.
Seime antradienį plenariniame posėdyje siūlomam pakeitimui po svarstymo pritarė 51 parlamentaras, niekas nebalsavo prieš ir 11 susilaikė. Įstatymui priimti reikalingas dar vienas balsavimas.
Pataisomis taip pat numatoma išplėsti valstybinėje tarnyboje dirbančių asmenų, kurie privalo deklaruoti privačius interesus ir kuriems taikomos visos Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatos, sąrašą, šiems asmenims priskiriant Lietuvos banko darbuotojus, turinčius viešojo administravimo įgaliojimus, akcinių bendrovių ir uždarųjų akcinių bendrovių, kurių akcijos, suteikiančios daugiau kaip pusę balsų visuotiniame akcininkų susirinkime, nuosavybės teise priklauso valstybei ar savivaldybei, vadovus ir jų pavaduotojus. Taip pat siūloma praplėsti ir išsamiau apibrėžti artimų asmenų sąvoką.
Be to, siūloma nustatyti, kad privačius interesus turėtų deklaruoti ir asmenys, pretenduojantys į pareigas valstybinėje tarnyboje bei asmenys, dirbantys visuomeniniais valstybės politikų konsultantais, padėjėjais ir patarėjais.
Šiuo metu galiojančiame įstatyme nustatyta, kad asmuo, dirbantis valstybinėje tarnyboje, negali priimti dovanų ar paslaugų arba jas teikti, jeigu tai gali sukelti viešųjų ir privačių interesų konfliktą, išskyrus asmenis gavusius dovanų ar paslaugų pagal tarptautinį protokolą ar tradicijas, kurios įprastai yra susijusios su asmens, dirbančio valstybinėje tarnyboje, pareigomis. Siūloma, kad šis apribojimas nebūtų taikomas ir reprezentacijai skirtoms dovanoms, kurių vertė neviršija 100 litų.
Svarstomomis pataisomis įstatymą siūloma papildyti nuostata, kad valstybės tarnyboje dirbantis asmuo, kuris asmeniškai ar per tarpininkus priėmė leidžiamo dydžio dovaną iš fizinio ar juridinio asmens ir dėl to gali kilti viešųjų ir privačių interesų konfliktas, vienus metus negalėtų dalyvauti rengiant, svarstant ar priimant sprendimus ar atlikti kitas tarnybines pareigas dėl šio asmens.
Projektu numatoma atsisakyti reikalavimų deklaruoti gautas dovanas iš artimų asmenų ir deklaruoti gautas dovanas iš kitų asmenų, kai tokių dovanų vertė didesnė kaip 500 litų. Informaciją apie sandorius deklaruojantis asmuo turėtų teikti, jeigu sandorio suma viršija 10 tūkstančių litų (šiuo metu galiojančiame įstatyme įtvirtinta suma yra 20 minimalaus gyvenimo lygių, t.y., 2600 litų).
Įstatymo projektu siūloma nustatyti ir trejų metų senaties terminą, kuriam suėjus po pažeidimo padarymo valstybinėje tarnyboje dirbančių asmenų elgesys nebebūtų vertinamas.