Siūloma panaikinti pareigūnui taikytą apribojimą dirbti kitą darbą bei už jį gauti darbo užmokestį ar atlyginimą. Statute siūloma nustatyti, kad pareigūnas galėtų dirbti kitą darbą, gauti už jį atlyginimą, išskyrus atvejus, kai tai sukeltų viešųjų ir privačiųjų interesų konfliktą arba kitaip kliudytų pareigūnui tinkamai atlikti jo pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas.
Pateiktomis pataisomis taip pat numatoma, kad tarnybinio nusižengimo tyrimas būtų pradedamas arba tęsiamas nepaisant tarnybinių santykių nutraukimo, taip užkertant kelią tarnybinius nusižengimus padariusiems asmenims išvengti tarnybinės atsakomybės. Baigus tarnybinio nusižengimo tyrimą ir pripažinus, jog pareigūnas padarė tarnybinį nusižengimą, būtų paskiriama tarnybinė nuobauda. Jei būtų paskirta tarnybinė nuobauda – atleidimas iš vidaus tarnybos, toks pareigūnas, analogiškai kaip ir atleidimo iš valstybės tarnybos už šiurkštų tarnybinį nusižengimą atveju, negalėtų būti priimamas į vidaus tarnybą trejus metus nuo pripažinimo padarius tarnybinį nusižengimą.
Projektui bei lydimajam Valstybės tarnybos įstatymo pataisų projektui po pateikimo pritarta bendru sutarimu. Pagrindiniu projekto svarstyme paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas, lydimojo projekto – Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas. Numatoma svarstymo plenariniame posėdyje data – gegužės 7 d.
Šiuo metu galiojančio Vidaus tarnybos statuto 24 straipsnio 3 dalyje nustatytas draudimas pareigūnui dirbti kitą darbą ir gauti už jį darbo užmokestį ar atlyginimą bei numatytos tam tikros šios taisyklės išimtys (pavyzdžiui, darbas pagal autorinę sutartį, mokslinis ir pedagoginis darbas ir kt.). Esant šiam apribojimui, pareigūno teisė dirbti kitą darbą, kai tai nekliudo jam tinkamai vykdyti pareigybės aprašyme nustatytų funkcijų, nepagrįstai suvaržyta.
Statuto 26 straipsnio 3–12 dalyse nustatyta tarnybinių nusižengimų tyrimo ir tarnybinių nuobaudų skyrimo tvarka. Atsižvelgiant į tai, jog atvejai, kai pareigūnas, padaręs tarnybinį nusižengimą, perkeliamas į kitą vidaus reikalų įstaigą ar atleidžiamas iš vidaus tarnybos, nereglamentuoti, tarnybinio nusižengimo tyrimas vidaus reikalų įstaigoje šio asmens atžvilgiu nepradedamas, o pradėtas – nutraukiamas. Taip prasižengęs pareigūnas išvengia tarnybinės atsakomybės bei sankcijų ir turi galimybę pakartotinai stoti į vidaus tarnybą.