Už tai, kad į Seimą būtų galima rinkti jaunesnius asmenis balsavo 76 Seimo nariai, 7 buvo prieš, 21 parlamentaras susilaikė. Tam, kad Konstitucijos pataisos svarstymas galėtų būti tęsiamas, reikėjo, kad „darbiečio“ Vytauto Gapšio siūloma pataisa būtų sulaukusi 94 Seimo narių palaikymo.
Už tai, kad į Seimą kandidatuoti būtų galima nuo 23 metų pasisakę parlamentarai tvirtino, kad tokiu būdu Seimas atsišviežintų, atkurtų prarastą autoritetą, sulauktų naujų veidų ir naujų minčių.
„Mes siunčiame savo karius į Afganistaną, mes siunčiame į kitas misijas atstovauti Lietuvos interesams, jie atstovauja mūsų garbę neturėdami 23 metų Olimpinėse žaidynėse, tačiau dalyvauti parlamento darbe jiems nesuteikiama galimybė“, – apgailestavo V.Gapšys.
Jis teigė, kad Konstitucijos pataisa būtų duoklė tiems jauniems žmonėms, kurių nėra daug, bet kurie yra apsisprendę dirbti valstybei.
Tuo tarpu nesutinkantys, kad Konstitucija būtų taisoma aiškino, kad 23 metų jaunuoliai dar neturi pakankamai patirties, kad valdytų valstybę.
„Prieisime iki to, kad Seimas, valstybė yra tas pats kaip vaikų darželis. Prieisime iki to, kad jeigu moki gražiai dainuoti, tai gali ir valdyti. Visgi valdymui reikalingi du dalykai: išsilavinimas ir patirtis. (...) Piemenys, išmokite gyventi. (...) Kokią turi patirtį 23 metų? Neverskime valstybės tuo, kur ateinama mokytis ir eksperimentuoti. (...) Turi būti patirtis, išsimokslinimas, praktika“, – aiškino „tvarkietis“ Julius Veselka. Anot jo, amžiaus cenzo mažinimas praverstų tik tiems, kuriuos į valdžią prastumia tėveliai.
Piemenys, išmokite gyventi, – ragino J.Veselka.
Mantas Varaška teigė, kad Konstitucijos keisti dėl dviejų metų skirtumo vargu, ar verta. Tuo tarpu, jei politinės partijos sutaria, kad Seime reikia daugiau jaunimo, jos gali į kandidatų sąrašus susitarti įtraukti daugiau asmenų, dar neatšventusių trisdešimtmečio. Tačiau realybė, pasak M.Varaškos tokia, kad kandidatų amžiaus vidurkis siekia 45 metus.
Seimo narys Konstantas Ramelis žengė dar toliau. Jis pasiūlė visiems, kalbantiems apie būtinybę į Seimą rinkti daugiau jaunimo, patiems nebedalyvauti rinkimuose vos jie sulaukia 65 metų amžiaus.
Primename, kad anksčiau Seimas diskutavo, ar nevertėtų Seimo rinkimuose leisti dalyvauti asmenims nuo 21 metų, tačiau toks siūlymas taip pat nesulaukė palaikymo.