Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2011 06 28

Seimas nepanoro spausti Vyriausybės siekti minimalios algos didinimo

Seimas antradienį atmetė Krikščionių partijos frakcijos seniūno Vidmanto Žiemelio parengtą dar vienos rezoliucijos projektą, kuriuo siūloma Vyriausybei siekti nuo spalio 1-osios didinti MMA iki 900 litų, o nuo 2012 metų sausio – iki 1 tūkst. litų.
Pinigai
Pinigai / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Už rezoliuciją balsavo 56 parlamentarai, 57 balsavo taip, kad ji būtų nepriimta. Seimo posėdžiui pirmininkaujantis liberalcentristas Algis Čaplikas nepaisė opozicijos prašymų balsavimą pakartoti.

Valdantieji įsitikinę, kad opozicijos siūlymas Vyriausybei siekti MMA didinimo yra tik rinkimų triukas, o Seimas savo valią dėl didesnio minimalaus užmokesčio jau yra išreiškęs priimdamas ankstesnę rezoliuciją.

„Stebiuosi opozicijos populizmu dar kartą teikiant tokią pačią rezoliuciją, kuri jau atmesta, kai Seimas tuo klausimu jau pasisakė. (...) Kam dar kartą bristi į tą pačią upę? Kad opozicija dar kartą galėtų pastovėti tribūnoje? (...) Jei taip nori tikro galutinio rezultato, reikėjo siūlyti Darbo kodekso pataisas, kad Seimas tvirtina MMA, tada siūlykite patys įstatymą. Tai bus tikras dalykas. O dabar nuo Seimo Vyriausybei jau viskas pasakyta“, – Seimo posėdyje piktinosi konservatorių frakcijos seniūnas Jurgis Razma.

Pasak premjero Andriaus Kubiliaus, V.Žiemelio rezoliucija apskritai nekorektiška, nes ja Vyriausybė būtų skatinama pažeisti Darbo kodeksą ir nepaisyti Trišalės tarybos.

Tačiau opozicija neatlyžo. Pasak jos, valdantieji turėtų mažiau galvoti apie opoziciją, o daugiau apie žmogų, kuriam iš 670 litų reikia pragyventi ir mokesčius susimokėti. Socialdemokratas Algirdas Sysas atkreipė dėmesį, kad būtent Vyriausybės atstovai Trišalėje taryboje dabar neišsako pozicijos minimalios algos didinimo klausimu ir taip tempia laiką.

„Dešimt žmonių Trišalėje taryboje turi savo nuomonę: 8 yra už, du prieš, o 5 Vyriausybės atstovai tyli kaip vandens į burną prisisėmę. Vyriausybė turi išsakyti savo pozicijas Trišalėje taryboje ir nevilkinti klausimo priėmimo“, – rėžė A.Sysas.

Kam dar kartą bristi į tą pačią upę? Kad opozicija dar kartą galėtų pastovėti tribūnoje? – klausė J.Razma. Tuo tarpu iš rezoliucijos iniciatoriaus vadovaujamos frakcijos pas konservatorius perėjęs parlamentaras Mantas Varaška pareiškė, kad jo buvusių partnerių siūlymas algą kelti 100 ar 200 litų paprastam žmogui vargu ar kuo praverstų. Jo nuomone, norint, kad žmonės išgyventų, minimalią algą reikėtų kelti mažiausiai 500 litų. Seimo narys skaičiuoja, kad tada mažėtų valstybės išlaidos socialinėms pašalpoms ir lengvatoms.

Primename, kad rezoliuciją, panašią į tą, kuri antradienį grąžinta iniciatoriams tobulinti, Seimas prieš kelias savaites jau yra atmetęs.

Tada Seimas tik pritarė, kad ateityje MMA būtų diferencijuojama, atsižvelgiant į šalies regionus, darbo pobūdį, ūkio šakas.

Seimas pritaria MMA dydžio keitimui ir toliau diskusijas tęsti ketino tik rudenį, gavę konkrečius siūlymus iš Vyriausybės.

Šiuo metu MMA Lietuvoje siekia 800 litų, o atskaičius mokesčius – 670 litų.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė praėjusią savaitę pareiškė, kad realu MMA padidinti nuo kitų metų sausio.

Paskutinį kartą minimali alga nuo 700 iki 800 litų didėjo 2008-ųjų pradžioje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų