Pirmadienį už tai balsavo 92 parlamentarai, susilaikė 4.
Tačiau tai nereiškia, kad LRT bus paliktas visai be pinigų. Priimtu įstatymu nustatyta, kad LRT skiriamų lėšų iš valstybės biudžeto dydis kiekvienais metais sudarys 1,5 proc. praėjusių metų įplaukų iš gyventojų pajamų mokesčio ir 1,3 proc.praėjusių metų įplaukų iš akcizo pajamų.
Dabar tik pusė kelio nuvažiuota. Kaip bebūtų, mes ramiai reaguojame į visa tai ir didelių sujudimų nėra, – sakė R.Paleckis.
LRT skiriamų lėšų iš valstybės biudžeto dydis pirmą kartą skaičiuojamas pagal faktines 2012 metų valstybės biudžeto pajamas iš gyventojų pajamų mokesčio ir akcizo pajamų.
Kiekvienus paskesnius metus LRT skiriamų lėšų iš valstybės biudžeto dydis neturi būti mažesnis už dydį apskaičiuotą pagal faktines 2012 metų valstybės biudžeto pajamas.
Skaičiuojama, kad pernai LRT biudžetas su valstybės asignavimais ir pajamomis iš reklamos siekė 72 mln. Lt. Kitų metų biudžete numatyta nacionaliniam transliuotojui skirti daugiau kaip 50 mln. Lt.
LRT generalinio direktoriaus pavaduotojas Rimvydas Paleckis 15min.lt sakė, kad įstatymą bus galima komentuoti tik tada, kai jis įsigalios.
„Dabar tik pusė kelio nuvažiuota. Kaip bebūtų, mes ramiai reaguojame į visa tai ir didelių sujudimų nėra“, – sakė jis.
R.Paleckis pabrėžė, kad Seimas nustatė procentus nuo surenkamų mokesčių. „Mums nieko prašyti nereikės, jeigu bus gerai renkami mokesčiai, gausime atitinkamą sumą. Valdžios galimybės daryti įtaką sumažėja, nebent jie mėgins keisti įstatymą ir mažinti arba didinti tuos procentus. Tačiau kol kas pagal tai, kaip jie priėmė, nieko tame blogo nėra“, – pridūrė pašnekovas.