Po balsavimo susikibo valdančiajai daugumai ir opozicijai priklausantys parlamentarai. „Tvarkietis“ Valentinas Mazuronis aiškino, kad toks sprendimas nenaudingas nei jauniems žmonėms, nes stums juos į bedarbystę, nei vyresniems, nes vers juos dirbti „iki grabo lentos“.
„Per visą svarstymo laikotarpį jūs nepasiūlėte nieko, kaip spręsti šias problemas, todėl dabartinės jūsų kalbos – tik tuščias oro drebinimas“, – pareiškė konservatorius, buvęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys.
Socialdemokratė Birutė Vėsaitė atkreipė dėmesį, kad moterims pensinis amžius ilgės labiau nei vyrams. „Tai labai neteisinga“, – pabrėžė ji. B.Vėsaitė vylėsi, kad parlamentarės moterys susitelks ir iki kitų metų parengs įstatymo pataisas, pagal kurias moterų pensinis amžius kiltų mažiau, nei numatoma dabar.
„Labai gaila, bet šis žingsnis „Sodros“ problemų tikrai neišspręs, tai gali padaryti tik ekonomikos augimas, normali šeimos politika, ir, kaip bebūtų gaila, imigracija. Dabar gi išaugs išlaidos neįgalumo pašalpoms, nes kai kurie žmonės yra jau tiek susidėvėję, kad nebesugebės dirbti. Padidės srautas žmonių, kurie sieks į pensiją išeiti anksčiau“, – prognozavo politikė.
R.J.Dagys kolegoms aiškino, kad pagal statistiką pensinio amžiaus sulaukęs vyras dar gyvena 13, o moteris – 19 metų. „Viešai kalbate nesąmones, vyrai tiek negyvena. Vyrų gyvenimo vidurkis – 67 metai. Dagys viešai meluoja ir bando pridengti tą nesąmonę, kurią padarė“, – pyktį liejo V.Mazuronis.
Opozicijos lyderis Vytautas Gapšys teigė, kad konservatorius galėtų paskelbti, kiek vidutiniškai žmonių Lietuvoje apskritai nesulaukia pensijos.
Premjeras Andrius Kubilius po balsavimo pareiškė vis laukiąs momento, kada opoziciniai socialdemokratai „pradės elgtis kitaip“. „Turiu pasakyti, stebėtina, kad per tris mėnesius mums įveikiant didžiausią ekonominę krizę, socialdemokratai nė pirštu prie to prisidėti nesugebėjo. Kalbos – tuščias oro drebinimas, nes pensinio amžiaus ilginimą anksčiau prognozavo pati socialdemokratų Vyriausybė. Jūs pažiūrėkite už lango į gyvenimą – už šitų langų yra gyvenimas, ir esančias problemas reikia spręsti“, – socialdemokratams kalbėjo A.Kubilius.
Ketvirtadienį paklausta apie pensinio amžiaus ilginimą prezidentė Dalia Grybauskaitė teigė, kad tai reikia daryti, tik palaipsniui: „Seniai buvo laikas šiuos klausimus svarstyti, visoje Europoje yra 65–67 metai. Tai daryti būtina, bet labai atsargiai, labai palaipsniui. Mūsų pasiūlyme yra numatyta, kad šis ilginimas bus labai lėtas, labai po truputį ir iki 2026-ųjų metų.“