Po pateikimo už jį balsavo 83, prieš buvo 3, susilaikė 14 Seimo narių.
Seimas nutarimo projekto svarstyme padarė valandos pertrauką. Jos paprašė konservatoriai, atsižvelgdami į Gintaro Songailos pareiškimą, kad turėtų būti vertinamas ir Lenkų rinkimų akcijos sąrašas ir ši partija turi būti pripažinta rinkimuose dalyvavusi kaip koalicija, nes jos sąraše buvo Rusų aljanso ir Liaudies partijos narių. Tuomet LLRA, pasak G.Songailos, turėjo būti taikoma 7 proc. rinkėjų balsų kartelė. Tačiau šiam siūlymui Seimas nepritarė.
Galiausiai Seimas priėmė Stasio Šedbaro pakeistą nutarimo projektą, pagal kurį patvirtinti daugiamandatėje rinkimų apygardoje išrinkti 70 Seimo narių. Tokiu būdu Jonas Pinskus, Živilė Pinskuvienė ir Jolanta Gaudutienė Seimo nariais negalės tapti. Jų vietą užims Vilija Filipovičienė, Gediminas Jakavonis ir Larisa Dmitrijeva.
Priėmimo stadijoje už nutarimo projektą, kuriuo Pinskams ir J.Gaudutienei užkertamas kelias į Seimą, balsavo
77, prieš buvo 11, susilaikė 10 Seimo narių.
Po balsavimo Seimo narys Žilvinas Šilgalis replikavo, kad beveik dvi dienas trukusios Seimo diskusijos dėl šio nutarimo iš esmės nieko nereiškia. Pasak jo, nesvarbu kurie Darbo partijos kandidatai dirbs Seime, nes joje „viską valdo, valdė ir valdys Viktoras Uspaskichas“.
Socialdemokratai prisipažino klydę
Naują projektą Seimui pateikė socialdemokratai, jie antradienį pripažino suklydę balsuodami prieš tokio pat nutarimo priėmimą.
„Šis nutarimas yra be galo aiškus“, – eidamas pristatyti projekto pareiškė socialdemokratas Vytenis Povilas Andriukaitis.
Konservatorė Vilija Aleknaitė-Abramikienė socialdemokrato klausė, ar šįvakar socialdemokratai nepersigalvos dar kartą ir vėl nenutars, kad nutarimas nereikalingas.
V.Andriukaitis pareiškė esą vakarykštis projektas buvo parengtas netinkamai, todėl už jį balsuoti socialdemokratai ir negalėjo.
„Nebūčiau balsavęs už vakar pateiktą projektą, nes jis neįgyvendino KT išvados“, – teigė socialdemokratas.
Suabejojo gebėjimais valdyti šalį
Savo ruožtu konservatorius Kęstutis Masiulis sakė abejojantis, ar taip dažnai savo nuomonę bekeičiantys socialdemokratai sugebės tinkamai valdyti šalį, ar būsimas premjeras Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Algirdas Butkevičius ir toliau pasikliaus neįvardijamais patarėjais.
„Man atrodo, kad vėl valstybei siūlomas moralinio žlugdymo scenarijus. (...) Tai bus premjeras, kuris vieną rytą pasakys, kad atominė elektrinė yra geras dalykas, o vakare sakys, kad visiškai niekam tikęs. Bus premjeras, kuris iš vakaro pasakys, kad jis gerbia Konstituciją, o kitą dieną per pietus kartu su visais vieningai blokuos tos Konstitucijos pagarbą, o vakare dėl to eis į ekranus ir verkšlens, kad padarė klaidą, nes jį suklaidino kažkokie anoniminiai teisininkai. (...) Į koaliciją ateina asmenys, kurie kviečia nepaisyti įstatymų, KT nutarimų, siūlo piliečiams negerbti teismų. Šioje koalicijoje jau jos formavimosi metu atsiranda kriminalinis aspektas, kriminalinė moralė“, – širdo konservatorius.
A.Butkevičius parlamentarui pareiškė, kad rinkimai pakenkė jo sveikatai.
„Ponas K.Masiulis jau nebesuvokia, kur yra dauguma ir kas yra ministras pirmininkas. Tai aš matau, kad ta rinkimų kampanija kai kieno sveikatai tikriausiai sukėlė tam tikrų problemų. Tam buvo daug priežasčių vakar, kada jūs skubinote priimti nutarimą, nors pilnai nebuvo išaiškintas. Ir nereikia buldozeriu važiuoti, kaip jūs važiuojate visus ketverius metus. Jeigu jums trūksta kompetencijos – visuomenė pasakė savo žodį“, – atrėžė A.Butkevičius
Po diskusijos I.Degutienė paprašė visų Seimo narių pasistengti kadenciją baigti garbingai.
Darbo partijos vicepirmininkas Vytautas Gapšys dar kartą bandė Seimą įtikinti, kad šis nutarimas priimtas būti negali. Jis klausė, ką reiks daryti Seimui tuomet, jei teismai nustatys balsų pirkimu įtariamus ir iš Seimo narių sąrašo braukiamus politikus esant nekaltus.
Primename, kad antradienio vakarą po partijos valdybos posėdžio socialdemokratai netikėtai pareiškė, jog balsuojant dėl nutarimo projekto padaryta klaida, ir bus siekiama „ją ištaisyti“ per balsavimą trečiadienį.
Partijos vadovas, formuojamos centro-kairės koalicijos kandidatas į premjerus Algirdas Butkevičius teigė, kad klaida įvyko dėl teisininkų išaiškinimo per frakcijos posėdį.
Prieš nutarimo projektą patvirtinimą antradienį Seime balsavo devyni, susilaikė aštuoni socialdemokratų frakcijos nariai, šeši nebalsavo.
Iš viso už projektą balsavo 51 Seimo narys, prieš buvo 29, susilaikė 25 parlamentarai.
Už projektą pagal Konstitucinio Teismo išvadą vieningai balsavo konservatoriai, keli liberalai ir liberalcentristai, dalis Seimo narių mišrios grupės atstovų. Didesnė dalis valdančiųjų Liberalų ir centro sąjungos frakcijos narių ir Liberalų sąjūdžio frakcijos narių balsavime nedalyvavo. Formuojamos valdančiosios daugumos atstovai – socialdemokratai, „tvarkiečiai“ ir „darbiečiai“ buvo prieš arba susilaikė, taip pat ir Krikščionių partijos frakcijos atstovai.
Konstitucinis Teismas šeštadienį paskelbė, kad Vyriausiajai rinkimų komisijai nustatant Darbo partijos kandidatų eilę buvo pažeistas Seimo rinkimų įstatymas, tačiau mandatų skaičius daugiamandatėje apygardoje nustatytas teisingai.
Vilniaus vicemeras J.Pinskus jau yra pasakęs, kad dirbti Seime neketina nepaisant to, ar Seimas jam tai leistų ar ne.
Nuolat pildoma.