2019 11 19

Seimas palaiko idėją, kad advokatų, notarų ir antstolių etiką vertintų ir visuomenės atstovai

Teisingumo ministerijos siūlymui, kad notarų, antstolių ir advokatų garbės teismų nariais turėtų būti skiriami ir visuomenės atstovai, – Seimo palaikymas. Šiandien po pateikimo buvo pritarta šioms įstatymų pataisoms, praneša ministerija.
Teismai
Teismai / 123RF.com nuotr.

„Advokatų, notarų bei antstolių bendruomenės turi būti atviresnės visuomenei. Todėl siūlome, kad šių teisinių profesijų atstovų garbės teismuose dalyvautų ne tik jų kolegos, bet ir platesnės teisininkų visuomenės atstovai. Atviresnis šios svarbios institucijos formavimo principas padės dar skaidriau priimti sprendimus, stiprins pasitikėjimą jos veikla“, – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Visuomenės atstovai jau seniai yra deleguojami į Teisėjų garbės teismą ir Prokurorų etikos komisiją.

Įstatymų projektų pakete siūloma į advokatų, antstolių, notarų garbės teismų sudėtį įtraukti teisininkų akademinės bendruomenės, kitų teisinių profesijų atstovų. Tokiems garbės teismų nariams būtų taikomi aukšti nepriekaištingos reputacijos reikalavimai.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Elvinas Jankevičius
Luko Balandžio / 15min nuotr./Elvinas Jankevičius

Įstatymų projektuose numatyti garbės teismai iš penkių narių, iš kurių du – visuomenės atstovai. Po vieną visuomenės atstovą skirtų teisingumo ministras ir Aukščiausiojo Teismo pirmininkas. Garbės teismo nariais paskirti atstovai galėtų būti dvi kadencijas iš eilės. Šių kadencijų trukmę visų trijų profesijų garbės teismuose siūloma suvienodinti iki ketverių metų.

Pagal šiuo metu galiojančius Advokatūros, Notariato ir Antstolių įstatymus garbės teismus sudaro tik atitinkamos profesijos atstovai – advokatai, notarai ar antstoliai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai