„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2019 05 30 /15:04

Ginklų įstatymo priėmimas atidėtas kitai savaitei

Parlamentarai ketvirtadienį nepradėjo naujos redakcijos Ginklų ir šaudmenų įstatymo priėmimo.
Seimo salė
Seimo salė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Socialdarbiečio Artūro Skardžiaus siūlymu priėmimo procedūra atidėta iki kito posėdžio.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Artūras Skardžius
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Artūras Skardžius

Naujos redakcijos Ginklų įstatymas numato sugriežtinti kai kurių pusiau automatinių ginklų kontrolę. Tam nepritaria dalis parlamentarų.

„Įstatymas pritaikomas prie Europos Sąjungos direktyvų, kurios griežtina kai kurių ginklų kontrolę. Tai susiję ir su teroristiniais išpuoliais Europoje, siekiama, kad valstybė galėtų lengviau atsekti ginklus, kontroliuoti jų apyvartą“, – apie naują įstatymo redakciją BNS sakė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas „valstietis“ Vytautas Bakas.

Pagal projektą, A kategorijos ginklams būtų priskiriami pusiau automatiniai ginklai, šiuo metu priklausantys B kategorijai.

„Tai pusiau automatiniai trumpieji ginklai, kurių dėtuvėse telpa daugiau kaip 20 šovinių, ir ilgavamzdžiai pusautomačiai šautuvai, kurių dėtuvėse daugiau kaip dešimt šovinių“, – BNS sakė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Jonas Jarutis.

A kategorijos ginklai civilinėje apyvartoje draudžiami. Pasak V.Bako, išimtis paliekama Šaulių sąjungai ir kariams savanoriams.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vytautas Bakas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vytautas Bakas

Lietuvos praktinio šaudymo sporto federacijos prezidentas Vaidas Sabaliauskas kritikavo normą, kad ginklo priskyrimas kategorijai priklauso nuo dėtuvės.

„Tas pats ginklas gali būti ir su viena, ir su kita dėtuve. Jeigu nusipirkai vieną dėtuvę, tai jis jau bus A kategorijos, jeigu nusipirkai kitą, – tada B. Esmė yra ta, kad ginklas turėtų būti skirstomas į kategorijas pagal tai, kokia dėtuvė jam naudojama, o ne pagal tai, ar gali būti iš jo iššaunama, sakykim, daugiau nei dešimt šovinių“, – BNS aiškino federacijos vadovas.

„Kaip dėtuvės bus registruojamos? Kokiam registre? Nes visi ginklai yra su numeriu, jie registruojami. Kaip dėtuvės bus registruojamos? Tiesiog bus užrašyta, kad Petras turi penkias šovinių dėtuves? Ir viskas? Jokių numerių nėra? Tiesiog nėra pagalvota apie ateitį, kaip bus sprendžiamos problemos“, – sakė V.Sabaliauskas.

Dar viena projekte numatyta naujovė – ginklų ženklinimas.

„Ant pagrindinių ginklų dalių bus žymimas šalies indeksas ar kodas. Ant vamzdžio, prie numerio turėtų būti išgraviruotas ar iškaltas ženklas, pavyzdžiui LT. Tai galios tik naujiems ginklams“, – BNS sakė J.Jarutis.

Priimant naują Ginklų ir šaudmenų įstatymo redakciją, taip pat įgyvendinamas ankstesnis sprendimas panaikinti Ginklų fondą.

Praktinio šaudymo sporto federacijos prezidentas BNS sakė, kad įstatymo projektas parengtas skubotai, jame nemažai spragų.

Anot jo, pasirinktas netinkamas ginklų rūšiavimas į trumpuosius ir ilguosius.

„Pasaulyje skirstoma į atremiamus į petį ir rankinius, o pas mus Lietuvoje vienintelius skirstymas eina į ilguosius ir trumpuosius“, – teigė V. Sabaliauskas.

Pasak jo, ginklu laikomi naktiniai taikikliai, nors tai tėra ginklo priedas.

„Įstatymo leidėjams reikėtų daryti naują įstatymo redakciją, kapitaliai jį remontuoti, dabar stumiamas toks, kad būtų paprasčiau, lengviau ir praeis“, – sakė federacijos vadovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs