„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2014 03 20

Seimas pradeda svarstyti žemės pardavimo saugiklius

Seimas pradėjo diskusijas dėl žemės pardavimo saugiklių. Seimui ketvirtadienį pateikti Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo laikinojo įstatymo, Miškų įstatymo bei Konstitucijos 47 straipsnio įgyvendinimo konstitucinio įstatymo pakeitimai, kuriuos parengė Kaimo reikalų komiteto iš visų parlamentinių frakcijų sudaryta speciali darbo grupė. Taip pat pradėtos svarstyti konservatorių siūlomos pataisos.
Lietuvos žemės pardavimas užsieniečiams
Lietuvos žemės pardavimas užsieniečiams / BFL/Vyginto Skaraičio nuotr.

Toliau dviejų paprastų įstatymų pataisas svarstys balandžio 22 dieną, o prie Konstitucijos 47 straipsnio įgyvendinimo konstitucinio įstatymo Seimas grįš gegužės 8-ąją.

Aplinkos apsaugos komiteto narė Aurelija Stancikienė teigė, kad pataisos dėl saugiklių dar prieš referendumą išsklaidys žmonių baimes, kad žemė bus išparduota užsieniečiams.

Darbo grupė siūlo ateityje žemę Lietuvoje parduoti ir fiziniams, ir juridiniams asmenims iš visų Europos Sąjungos bei keturių Europos ekonominės erdvės valstybių

Darbo grupės vadovas Kazys Grybauskas teigė, kad niekas „nekelia problemų, kad užsieniečių būtų nupirkta nedirbama žemė“.

Tuo tarpu socialdemokratas Juras Požela prognozavo, kad jeigu pataisas Seimas priimtų, „gauti pilietybę bus lengviau negu nusipirkti dirbamos žemės“.

Darbo grupė siūlo ateityje žemę Lietuvoje parduoti ir fiziniams, ir juridiniams asmenims iš visų Europos Sąjungos bei keturių Europos ekonominės erdvės valstybių. Norintys įsigyti dirbamos žemės, taip pat turės atitikti papildomus reikalavimus - Lietuvos bendrovėms ir ūkininkams jie būtų beveik vienodi, o užsienio piliečiai turėtų papildomai įrodyti savo lojalumą Lietuvai bei mokėti lietuvių kalbą.

Be jokių apribojimų būtų galima įsigyti ne daugiau kaip 10 hektarų žemės, o jeigu pirkėjas norėtų jos įsigyti daugiau, turėtų gauti savivaldybės leidimą. Konservatoriai, skirtingai negu darbo grupė, siūlo dėl leidimo kreiptis ne į savivaldą, o į Nacionalinę žemės tarnybą - esą tokiu atveju būtų didesnis skaidrumas.

Kaip ir dabar, ateityje bendrovėms bei ūkininkams siūloma leisti įsigyti ne daugiau kaip 500 hektarų žemės.

Konservatoriai siūlo dirbamą žemę Lietuvoje leisti įsigyti Europos Sąjungos ir NATO bendrijai priklausančių valstybių piliečiams, jeigu jie Lietuvoje gyvena ne mažiau kaip trejus metus, bei užsienio ir Lietuvos bendrovėms, jeigu jos užsiima žemės ūkio produkcijos gamyba.

Seimas yra pradėjęs svarstymus, kad referendumas dėl žemės galėtų įvykti gegužės 25-ąją arba birželio 29-ąją. Referendume gyventojai turėtų apsispręsti, ar jie pritaria ar ne, kad žemė nebūtų parduodama ne Lietuvos piliečiams bei juridiniams asmenims.

Seimo patvirtinti šeši teisės ekspertai ketvirtadienį Seimui pateikė išvadą, kad referendumo dėl žemės pardavimo tekstas prieštarauja Konstitucijai.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“