Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2012 04 10

Seimas pradėjo svarstyti Pensijų kaupimo įstatymo pakeitimus

Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Audrius Bitinas parlamentui pristatė Pensijų kaupimo įstatymo pakeitimo įstatymo projektą ir lydimųjų teisės aktų pakeitimus, kuriais numatoma tobulinti galiojančią pensijų kaupimo sistemą.
Seimo salė
Seimo salė / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Teikiamomis pataisomis siekiama atpiginti ją pensijų kaupimo dalyviui, nustatyti palankesnes pensijų kaupimo bendrovės keitimo sąlygas, įteisinti atlyginimą Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai už kaupiamųjų įmokų administravimą, taip pat tobulinti pensijų fondų veiklos reglamentavimą.

Teisės aktų pakeitimais numatoma atsisakyti apribojimo keisti pensijų kaupimo bendrovę asmenims, kuriems nuo pirmosios pensijų kaupimo sutarties sudarymo praėjo mažiau negu 3 metai – šie asmenys pensijų kaupimo bendrovę galėtų keisti, jei jų vardu į pensijų fondą yra pervesta bent viena kaupiamoji įmoka. Asmenims keičiant pensijų kaupimo bendrovę, galėtų būti taikomi atskaitymai, tačiau jie negalėtų viršyti 4 proc. asmens vardu pervedamų lėšų. Kitiems pensijų kaupimo dalyviams keičiant pensijų kaupimo bendrovę pirmą kartą per kalendorinius metus, išlaidoms su pensijų kaupimo bendrovės keitimu galėtų būti atskaitoma ne daugiau kaip 0,1 proc. asmens vardu pervedamų lėšų.

Nekonservatyvaus investavimo pensijų fonduose siūloma nustatyti, kad maksimalūs atskaitymai nuo turto galėtų sudaryti ne daugiau kaip 1 proc. asmens sąskaitoje apskaičiuotų lėšų metinės vertės.

Siekiant pensijų kaupimo dalyviams atpiginti pensijų kaupimo sistemą bei labiau susieti pensijų kaupimo bendrovių taikomus atskaitymus su jų veiklos rezultatais, siūloma palaipsniui atsisakyti atskaitymo nuo dalyvio vardu pervedamos įmokos ir mažinti atskaitymą nuo dalyvių sukaupto turto. Konservatyvaus investavimo pensijų fonduose ketinama įtvirtinti, kad maksimalūs atskaitymai nuo turto galėtų sudaryti ne daugiau kaip 0,7 proc. asmens sąskaitoje apskaičiuotų lėšų metinės vertės; maksimalūs atskaitymai nuo dalyvio vardu įmokėtos įmokos 2013 metais sudarytų ne daugiau kaip 2 proc. ir kasmet būtų mažinami po 0,5 proc., kol pasieks 0.

Nekonservatyvaus investavimo pensijų fonduose siūloma nustatyti, kad maksimalūs atskaitymai nuo turto galėtų sudaryti ne daugiau kaip 1 proc. asmens sąskaitoje apskaičiuotų lėšų metinės vertės; maksimalūs atskaitymai nuo dalyvio vardu įmokėtos įmokos 2013 metais sudarytų ne daugiau kaip 2 proc. ir kasmet mažinami po 0,5 proc., kol pasieks 0.

Kaip pažymima projektų aiškinamajame rašte, pritaikius naują atskaitymų modelį, pensijų kaupimo bendrovių gaunamų pajamų dydis būtų labiau susietas su pensijų lėšų valdymo efektyvumu, nes nebebūtų daromi su pensijų fondo finansiniais rezultatais nesusiję atskaitymai nuo įmokos; leidžiami atskaitymai nuo valdomo turto būtų glaudžiai susiję su valdytojų pasiektais rezultatais, išsaugant ir didinant pensijų fondo turto vertę.

Pagal dabar galiojančius teisės aktus pensijų kaupimo dalyvis turi teisę kartą per kalendorinius metus pereiti į kitos pensijų kaupimo bendrovės valdomą pensijų fondą. Šiuo atveju iš jo pensijų turto padengiamos pensijų kaupimo bendrovės, iš kurios valdomo pensijų fondo pereinama, išlaidos, susijusios su asmens perėjimu į kitos pensijų kaupimo bendrovės valdomą pensijų fondą. Šios išlaidos negali viršyti 0,2 procento pensijų kaupimo dalyvio vardu pervedamų piniginių lėšų. Pereiti į kitos pensijų kaupimo bendrovės valdomą pensijų fondą gali tik tie dalyviai, nuo kurių pirmosios pensijų kaupimo sutarties įsigaliojimo praėjo daugiau nei 3 metai. Atskaitymai iš pensijų turto pagal kiekvieną pensijų kaupimo sutartį su pensijų kaupimo bendrove per metus gali sudaryti ne daugiau kaip 1 proc. nuo dalyvio pensijų sąskaitoje apskaičiuotų lėšų vidutinės metinės vertės ir ne daugiau kaip 10 proc. dalyvio vardu įmokėtų įmokų.

Už įstatymų projektus po pateikimo balsavo 68 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 11 parlamentarų. Pritarus po pateikimo, toliau jie bus svarstomi Seimo komitetuose. Preliminari svarstymo Seimo posėdyje data – gegužės 24 d.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos